Nelielai daļai ķīniešu pašlaik šķietot pievilcīga iespēja caur Latviju dabūt uzturēšanās atļauju Eiropas Savienībā, taču kā lielāko nākotnes perspektīvu Artis Kampars min iespēju, ka ķīnieši Latvijā varētu izvietot savas ražotnes.
"Nopietnas Latvijas kompānijas redz savu tirgus noietu Ķīnā. Ķīna mums ir interesanta ar to, ka tur tāpat kā arābu un atsevišķās Dienvidamerikas valstīs atrodas reāla nauda. Ja mēs atrodam to biznesa modeli, kur Latvijas puse var piedāvāt Ķīnai savas biznesa idejas, bet ķīnieši tās var finansēt, saskatot tur peļņas iespējas, tad tā būtu veiksmīga sadarbība," prognozē A.Kampars.
Jautāts, vai ķīniešus Latvijā varētu interesēt, piemēram, Lattelecom iegāde vai kādu valsts banku nopirkšana, A.Kampars atbild, ka šīs lietas ķīniešiem ir pārāk sīkas. "Latvijā ķīniešus varētu interesēt reālas investīcijas ražošanā. Piemēram, telekomunikāciju kompānija Huawei šeit redz iespēju, izveidot sava servisa atbalsta punktu, vai pat izvietot kādu ražošanas sadaļu. Patīk vai nepatīk, bet telekomunikāciju jomā ķīnieši pašlaik ir izkonkurējuši gan Nokia, gan Ericsson, gan Alcatel. Viņi ir gudrāki, efektīvāki un arī tehnoloģiski augstvērtīgāki," secina A.Kampars.
Ķīnas preču importam un eksportam caur Latvijas ostām A.Kampars gan pagaidām sevišķu potenciālu neredz. Kamēr Ķīnas Ziemeļrietumi netiks attīstīti, nav pamata cerēt, ka Ķīnas preces nevirzīsies caur savām ostām valsts dienvidaustrumos, bet gan ar vilcieniem uz tālo Latviju. Savukārt airBaltic bijušais ekonomikas ministrs redz būtisku ieguvumu sadarbībā ar Ķīnu.