Fotogrāfijas grāmatai ziedojuši gan ĶNP apmeklētāji, gan iedzīvotāji, taču skaitliski lielāko ieguldījumu grāmatas tapšanā snieguši bijušie un esošie Dabas aizsardzības pārvaldes (iepriekš – ĶNP administrācijas) darbinieki.
Grāmata ietver ne tikai ĶNP raksturīgās ainavas un citu dabas bagātību fotoattēlus, bet stāsta arī par to, kā cilvēki dzīvo un sadzīvo ar dabu gan šodien, gan laikā pirms nacionālā parka izveides. Tajā iekļauti gan vēsturiski foto par cilvēkiem svarīgiem notikumiem dabā, gan jaunākas fotogrāfijas, kurās fiksēti dabas aizsardzības un dabas vērtību atjaunošanas darbi, daudzveidīgās atpūtas iespējas, ko cilvēkam sniedz daba, kā arī cilvēki, kuriem dabas sargāšana ir sirdslieta.
Grāmatas idejas autore un projekta koordinatore Aija Balandiņa tās izveides darbu raksturo šādi: "Tas bija interesantākais darbs, kādu nācies darīt šo desmit gadu laikā, kopš strādāju ĶNP. Savas fotogrāfijas topošajai grāmatai varēja iesūtīt ikviens interesents, un atsaucība bija tiešām liela. Taču vēl nepārskatāmāki krājumi bija pašu ĶNP darbinieku arhīvos. Katrai fotogrāfijai sava vēsture, savs stāsts... Kopumā tika iesniegts vairāk nekā 2500 fotogrāfiju, taču visas šajā grāmatā iekļaut diemžēl nebija iespējams, bija jāizraugās vien desmitā daļa bilžu. Par to vēl ilgi krāsaini murgi rādīsies."
Balandiņa cer, ka grāmata kalpos par iedvesmas avotu daudziem jauniem nacionālā parka apmeklētājiem, veidos sabiedrības izpratni par šeit notiekošajiem dabas saglabāšanas procesiem, kā arī būs ĶNP vizītkarte Latvijas un ārzemju sadarbības partneriem un viesiem, popularizējot nacionālā parka dabas un kultūrvēstures vērtības.