Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +2 °C
Viegls lietus
Sestdiena, 14. decembris
Gaisma, Auseklis

Arhibīskaps Vanags: Nācijai ir jāatgriežas pie vienotas identitātes

Latvijas sabiedrībai ir nepieciešama kopības sajūta un vienota identitāte, kas mūsu nāciju padarīs stiprāku, Latvijas Republikas Proklamēšanas 101.gadadienas ekumeniskajā dievkalpojumā teica Latvijas Evaņģeliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

"Ne sodi motivē iziet no ēnu ekonomikas un parādiem, bet kopības sajūta. Apziņa, ka tie, kas pārvalda maku ir ar mani, nevis pret mani," teica Vanags.

Viņš uzsvēra, ka nācija top stipra, kad rūpējas par vājajiem, un bagāta, kad rūpējas par nabagiem - lai to paveiktu, nācijai ir jāatgriežas pie kopības izjūtas un vienotas identitātes.

Vanags pauda, ka Eiropas valstis šķiet savu identitāti zaudējušas, ejot uz vienu kopīgu Eiropas identitāti - "svešinieki tiek aicināti starp mums kopt jebkādu identitāti, kādu vēlas," teica Vanags, piebilstot, ka valstī ir vajadzīga vienota identitāte. Viņš norādīja, ka kopības trūkums vienā valstī veido nesaskaņas, un aicināja Latviju atgriezties pie "sava stāsta", norādot, ka tad "mēs būsim gana stipri, lai teiktu svešiniekam - nāc, dalies mūsu mērķos un mūsu stāstos".

Viņš aicināja latviešiem kopības sajūtu balstīt vēlmē celt un attīstīt savu valsti. Vanags uzsvēra, ka "ar tādu identitāti mēs pastāvēsim un, ja būs atkal jākrīt, tad mēs atkal celsimies!" 

Vanags arī norādīja, ka mums valsts nav jāizcīna Nāves salā vai Cēsu kaujās, bet mūsu mērķis ir, neskatoties uz peripetijām un naudas trūkumam, radīt vienotu nākotni. 

Viņš teica, ka viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Latvijas iedzīvotāji neatrod kopējo stāstu, ir aizvainojums, norādot, ka tas ir arī mūsu lielākais ienaidnieks, jo liek mums justies kā upuriem, savukārt upura apziņa dara mūs ievainojamus. 

Vanags arī uzsvēra, ka mūs negaida vienkāršāki laiki, bet vēl lielāki izaicinājumi - piemēram, klimata pārmaiņas, kā arī kultūras un vērtību pārmaiņas. Viņš teica, ka mums ir jārīkojas apsvērti un gudri, ieguldot zinātnē un nākotnē.

Jau ziņots, ka šodien tiek svinēta Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadiena. Latvijas Republika tika proklamēta 1918.gada 18.novembrī plkst.16 Otrajā pilsētas teātrī, tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Latvijas Tautas padome, atzīdama sevi par vienīgo augstākās varas nesēju Latvijas valstī, pasludināja, ka "Latvija, apvienota etnogrāfiskās robežās (Kurzeme, Vidzeme, Latgale), ir patstāvīga, neatkarīga, demokrātiski republikāniska valsts, kuras Satversmi un attiecības ar ārvalstīm noteiks tuvākā nākotnē Satversmes Sapulce, sasaukta uz vispārēju, abu dzimumu tiešu, vienlīdzīgu, aizklātu un proporcionālu vēlēšanu tiesību pamata". 

Top komentāri

Itamars Toledano
Atkal tukšā, Jāni! Viss mūžs viena vienīga vēja ķeršana, un mazais bērns, kas neko no pasaules un no Dieva nesaprot, pamazām pārtop par karļiku - bomzi. Starp citu, vai modelis Juris, Jānis un Baiba nebija šīs vienotās identitātes zvaigžņu stunda?
Terminoloģijaiirnozīme
T
"Kopīga identitāte" ir tad, kad cilvēki nebaidās viens no otra. Ja nebaidās, tad neienīst... .
Tenis
T
Cik ilgi, pec 30 pedejo gadu genocida pret latviesu tautu, kuru izvers Latvijas pastavosais rezims, prezidenti, ministri, deputati, ieredni.....turpinasies si tuksdirsana par solidaritati, kopejam vertibam , vienotibu....un netiks no kanceles pateikts tiesi, ka latviesu tautu apzog un Latvijas valsti izlaupa Latvijas prezidenti, ministri, deputati, ieredni.....ka tiesi vini ir alkatigi, egoistiski izdzimteni, kuri uz valsts un tautas rekina apmierina savas alkatigas, egoistiskas, zemiskas iegribas, kuri sev iedala lielas algas un visa veida privlegijas? Ka var but ta, ka Latvija minimala darba alga ir 430€/ menesi, bet ministriem, deputatiem algas ir desmit reizu lielakas, bet solidarajam prezim Levitam alga bus 15 reizu lielaka par Latvija noteikto minimalo algu, par kuru strada 45% iedzivotaju un ar kuru nav iespejams izdzivot. Vai ta ir valstsgriba, valsts ilgspejiba...?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē