Riekstiņš intervijā norādīja, ka, ja apliecināsies, ka raķetes Kaļiņingradas apgabalā tiešām tiek izvietotas uz pastāvīgu palikšanu, NATO dalībvalstīm tas būs jāizvērtē un jādomā par to, kādus atbildes soļus spert.
"Kā zināms, Latvija ir jau vairākkārt uzsvērusi, ka nākamajā NATO samitā, kas šī gada vidū norisināsies Briselē, ir nepieciešams spriest un lemt par papildus spēju attīstīšanu Baltijas jūras teritorijā, kā arī Baltijas reģiona gaisa telpā," sacīja Riekstiņš un piebilda, ka "šis ir vēl viens arguments, kas veicinās diskusiju par papildu spēju attīstīšanu".
Taujāts, vai šobrīd ir pamatoti teikt, ka apdraudējums Latvijai ir palielinājies vai palicis tādā pašā līmeni, vēstnieks sacīja, ka, ja apliecināsies informācija, ka raķetes izvietotas uz pastāvīgu palikšanu, to varētu interpretēt kā soli situācijas destabilizācijas virzienā.
"Es neesmu tajās pozīcijās, lai teiktu, ka mēs šobrīd sajūtam tiešu militāru apdraudējumu no Krievijas Federācijas. Domāju, ka NATO aizsardzības spējas un atturēšanas politika vairāku gadu garumā ir ļoti veiksmīgi strādājusi un arī turpinās strādāt. Domāju, ka tas būtu pilnīgs neprāts, ja kāda no ne NATO valstīm izdomātu izaicināt jebkuras NATO dalībvalsts drošību un teritoriālo integritāti," sacīja Riekstiņš.
Tās
Dora
Trollis JT