Britu eksperti norāda, ka tuvākajos mēnešos situāciju kaujaslaukā ietekmēs tas, ka diennakts gaišais laiks ir nepilnas deviņas stundas diennaktī salīdzinājumā ar 15-16 stundām vasarā, pazeminās gaisa temperatūra un mainās laikapstākļi.
Gaismas trūkuma dēļ "būs mazāk uzbrukuma operāciju un vairāk statiskas, aizsardzības frontes". Lēmumus par darbību kaujaslaukā ietekmēs nakts redzamības aprīkojuma pieejamība.
Problēmas radīs arī aukstums, vidējai gaisa temperatūrai novembrī un decembrī krītoties līdz nulle grādiem salīdzinājumā ar 13 grādiem pēc Celsija no septembra lūdz novembra sākumam.
Turklāt, ja karavīriem trūks ziemai piemērota apģērba un ziemai pielāgotu dzīves apstākļu, viņiem varētu rasties veselības problēmas. Aukstumā arī smagi ievainoto izdzīvošanas laiks ir gandrīz uz pusi mazāks nekā siltumā.
Sniegs un stiprais vējš ietekmēs ne tikai karaspēka ērtības un morāles stāvokli, kas krieviem jau tagad nav labs, bet mazinās arī iespējas veikt bruņojuma apkopi, kas nepieciešama tā netraucētai darbībai.
"Jebkādi Krievijas ģenerālštāba lēmumi daļēji būs saistīti ar ziemas iestāšanos," lasāms Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas secinājumos.
Savukārt ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi iepriekš atzinuši, ka ziemas iestāšanās, domājams, neapturēs Ukrainas armijas pretuzbrukumu.