"Es devu rīkojumu ārlietu ministram. Es teicu, ka mēs varētu apturēt diplomātiskās attiecības ar Abū Dabī administrāciju vai atsaukt mūsu vēstnieku," žurnālistiem pavēstīja Erdogans.
Izraēlas un AAE vienošanās cita starpā paredz, ka Izraēla atliks palestīniešu teritoriju tālāku aneksiju apmaiņā pret attiecību normalizēšanu ar AAE.
AAE kļūst par pirmo Persijas līča valsti un trešo arābu valsti pēc Ēģiptes un Jordānijas, kas izveido diplomātiskas attiecības ar Izraēlu.
Palestīnas pašpārvalde ceturtdien paziņoja, ka "nekavējoties" atsauc savu vēstnieku AAE, protestējot pret šīs valsts attiecību normalizēšanu ar Izraēlu.
Erdogans bieži kritizējis Izraēlas politiku Rietumkrastā un aizstāv palestīniešu tiesības. Viņš kritizēja arī ASV prezidenta Donalda Trampa janvārī prezentēto Tuvo Austrumu miera plānu, nodēvējot to par nodevību.
"Vēsture neaizmirsīs tos, kuri nodeva palestīniešu tautu un izpārdeva palestīniešu mērķi," tviterī paziņoja Erdogana preses pārstāvis Ibrahims Kalins. "Turcija turpinās stāvēt palestīniešu tautas pusē," viņš piebilda.
Turcijas Ārlietu ministrija iepriekš raksturoja AAE un Izraēlas vienošanos kā palestīniešu mērķa liekulīgu nodevību.
AAE un Turcijas attiecības bijušas saspringtas jau krietni ilgu laiku, bet sevišķi saasinājās saistībā ar konfliktu Lībijā, kuras abas valstis atbalsta konkurējošos spēkus.