Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tuvplānā

Celties no pelniem © DIENA

"Klešniks iesāk uzbrukumu, piespēlē bumbu Lilienfeldam, kurš to tālāk padod Valkovskim – pagrieziens, metiens, vārti!" šādu teikumu dzirdot, kāds Latvijas rokasbumbas līdzjutējs varētu padomāt, ka nonācis teju desmit gadu senā pagātnē, taču tikpat labi šādi varētu izklausīties valstsvienības sadarbība jau gana tuvā nākotnē. Pēc līdz šim augstākās virsotnes sasniegšanas 2020. gadā mūsu handbola nacionālā komanda piedzīvoja strauju kritienu, taču nu cer pamazām celties kā fēnikss no pelniem. Šādu simbolismu salīdzinājumā ar mītisko putnu neesmu izraudzījies nejauši, jo komandas atdzimšanā liela loma ir tās iepriekšējās paaudzes līderiem. Precīzāk – viņu atvasēm.

Patriotu nedēļas kulminācija © DIENA

No Tukuma uz Jelgavu šogad pārcēlies tradicionāli patriotu nedēļas laikā notiekošais cīņas sportu šovs Milžu cīņas, kas 16. novembrī risināsies Zemgales Olimpiskajā centrā. 14 norises gadu laikā šovā piedalījušies praktiski visi spēcīgākie Latvijas cīkstoņi, turklāt šobrīd, neskatoties uz Maira Brieža karjeras beigām, cīņas sports mūsu valstī piedzīvo renesansi. Par gaidāmajām sacensībām stāsta organizatoru pārstāvis Jānis Eisaks.

Kas kuram ir parādā? © DIENA

Latvijas olimpiešu sociālā fonda (LOSF) sabiedriskā padome pieņēmusi lēmumu par izciliem rezultātiem un Latvijas vārda spodrināšanu piešķirt ikmēneša pabalstu četriem esošajiem un bijušajiem sportistiem – BMX riteņbraucējam Mārim Štrombergam, pludmales volejbolistiem Mārtiņam Pļaviņam un Jānim Šmēdiņam, kā arī basketbolistam Igoram Migliniekam. Par pirmajiem trim jautājumu nav, tomēr Igora Miglinieka vārds nonācis viedokļu krustugunīs. Proti, vai viņš patiešām pelnījis ikmēneša 900 eiro pabalstu, lai arī ir olimpiskais čempions?

Iedvesmot sevi un citus © DIENA

Kādreizējais smaiļotājs, kurš vienkārši vēlējās pēc darba karjeras uzsākšanas saglabāt sportisku garu, šomēnes plāno septiņās dienās veikt septiņus maratonus septiņos kontinentos. Diskžokejs, kurš allaž savā mūžā atzīts par sportam nederīgu, nupat noskrējis vienu no pasaulē prestižākajiem maratoniem. Stāsti, kā iedvesmot gan sevi, gan arī citus, var būt visdažādākie.

Mākslīgais intelekts sporta treniņā © DIENA

Mākslīgais intelekts (MI) arvien vairāk papildina mūsu ikdienu, un sporta nozare nav izņēmums. Vairākos nesen vadītos treneru tālākizglītības semināros esmu praktiķiem demonstrējis, kā MI raksta treniņu plānu, izpildot dotās komandas. jo vairāk norādīto lielumu un slodzes parametru, kā arī informācijas par mērķgrupu mi sniedz, jo detalizētāku treniņu programmu tas izveido. Šis rīks pat ir spējīgs iekļaut plānā atsevišķas treniņu teorijas, slodzes plānošanas koncepcijas, principus un zinātniskas atziņas. Rodas jautājums – vai mākslīgais intelekts spēs aizstāt trenera darbu?

McLaren renesanse © DIENA

Mana došanās uz Azerbaidžānas Grand Prix posmu Baku pilsētas trasē sakrita ar brīdi, kad McLaren komanda pēc desmit gadu pārtraukuma nokļuva Formulas 1 čempionāta Konstruktoru kausa līderpozīcijā. Vēl pirms 18 mēnešiem McLaren desmit komandu vidū atradās pēdējā vietā, bet šī sezona sākās ar pārliecinošu Red Bull dominanci. kas bijis par iemeslu straujajam izrāvienam un kā oranžā (atvainojos, papajas) komanda spēj vai nespēj tikt galā ar līderu slogu un atbildību pret diviem vienlīdz ātriem pilotiem?

Ostapenko otrais vienspēļu Grand Slam tituls. Reāli? © DIENA

Mēs dzīvojam neticamā laikā, kad vienkārša meitene no Rīgas ir zvaigzne vienā no pasaulē populārākajiem sporta veidiem – tenisā. Aļona Ostapenko tuvojas savas desmitās pilnās sezonas izskaņai Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) tūrē, būdama pretendente uz triumfu ikvienā turnīrā, kurā piedalās. 2024. gada sezonā Ostapenko ir nostabilizējusies pie pasaules ranga labāko desmitnieka, tomēr 2025. gadā viņai vajadzētu spert vēl vienu soli uz augšu, lai pilnībā izmantotu potenciālu un piepildītu karjeras mērķus. Pasaules tenisa zvaigznei šobrīd ir 27 gadi – briedums sasniegts gan fiziski, gan psiholoģiski, tāpēc nepieciešams izcīnīt lielus titulus. Labāka brīža var nebūt. Sportiste nupat ieguvusi karjeras pirmo Grand Slam titulu dubultspēlēs, bet vai sagaidīsim otro daudz prestižākajās vienspēļu sacensībās?

Pārmaiņu laika brīnumi © DIENA

Pēc Rīgas Daugavas futbola meistarkomandas, kas vēl astoņdesmito gadu vidū izpelnījās lielu Latvijas sporta līdzjutēju atzinību, mūsu futbolā uz brīdi iestājās panīkums, līdz notika vēsturiskais pavērsiens – sabrūkot padomju impērijai, 1992. gadā Latvija atgriezās pasaules futbola saimē, iegūstot iespēju spēlēt Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā. Tobrīd neviens pat pārdrošākajos sapņos nevarēja iedomāties, ka atjaunotā Latvijas valstsvienība jau pirmajā gadā pārsteigs pasauli, atņemot punktus gan tikko kronētajai Eiropas čempionvienībai Dānijai, gan arī tradicionālajai futbola lielvalstij Spānijai.

Džudo talantu priekšnesums © DIENA

Nu jau par regulāru tradīciju kļūst Eiropas kausa džudo sacensību rīkošana Rīgā, divas reizes gadā šeit ierodoties vairākiem simtiem cīkstoņu. 19. un 20. oktobrī Latvijas galvaspilsēta uzņems Eiropas kadetu kausa posmu. Par gaidāmajām sacensībām stāsta Latvijas Džudo federācijas ģenerālsekretārs Raivis Čakstiņš.

Sapnis par ķeltu dinastiju © DIENA

Galveno favorītu lomā Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) 79. sezonu sāks Kristapa Porziņģa pārstāvētais Bostonas Celtics, kas pēc 18. titula izcīnīšanas šovasar spējis noturēt praktiski visu čempionu komandas sastāvu. Kopš 2018. gada nevienai vienībai pasaules spēcīgākajā līgā nav izdevies aizstāvēt titulu, bet nu Bostonā sapņo par čempionu dinastijas veidošanu – pirmo šajā pilsētā kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem.