Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +7 °C
Apmācies
Trešdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Basketbols

Zeltītā sapulce pie Oskara un mukšana no lāča Tokijā © DIENA(1)

Latvijas 3 x 3 basketbola izlases spēlētāji un treneri ceļā pēc olimpiskās zelta godalgas kā vienu no lūzuma punktiem ne vienu reizi vien izcēla pie komandas fizioterapeita Oskara Urbanoviča sarīkoto sapulcīti, kurā visi kārtīgi izrunājušies, lai vēlāk laukumā ietu jau ar pavisam citu enerģiju un cīņassparu. Pēc apbalvošanas ceremonijas noķēru arī šīs sapulces vaininieku.

Sasniedz zvaigznes © DIENA(3)

"Sapņu komanda 2021" – atsaucoties uz filmu par pirmajiem Eiropas čempioniem klasiskajā basketbolā, nu jau tā nodēvēta 3 x 3 valstsvienība, kas kļuvusi par pirmo olimpisko čempioni šajā groza bumbas paveidā. Lieliskais četrinieks trešdien Tokijā vispirms pusfinālā ar 21:8 "aizslaucīja" Beļģijas izlasi un emociju, rakstura, sviedru un sāpju pilnā finālā ar 21:18 tika galā ar Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandu. Jau dažas minūtes vēlāk kvartets Aomi sporta centrā kāra kaklā olimpiskās zelta godalgas – Latvijai pirmās kopš 2012. gada.

Atgriezušies savā ādā © DIENA

Fizioterapeita sasauktā sapulcīte palīdzējusi salikt pareizos akcentus Latvijas 3x3 basketbola izlases enerģijā, lai pēc neveiksmīgās olimpisko sacensību trešās dienas komanda izšķirošajās spēlēs Tokijā parādītu to sniegumu, ar kādu tā pēdējos gados pārsteigusi sava sporta veida eliti.

Pieaug spriedze © DIENA(1)

Asāki vārdi arvien biežāk nāca pār Latvijas 3 x 3 basketbolistu lūpām savstarpējā komunikācijā un sarunās ar medijiem pēc diviem nepatīkamiem zaudējumiem olimpiskā turnīra trešajā dienā. Kritums sniegumā spēļu galotnēs maksāja dārgi ne tikai pret turnīra galvenajiem favorītiem serbiem (16:22), bet arī pret Krievijas Olimpiskās komitejas komandu (15:19). Samezglotajā situācijā latviešiem pēdējā kārtā vēl ir iespēja izcīnīt kāroto otro vietu, taču ļoti nelabvēlīgas sakritības rezultātā var sanākt arī palikšana ārpus sešnieka, kas piedalīsies izslēgšanas turnīrā. Intrigas mezgls atraisīsies ceturtdien pēc pusdienlaika spēlē ar Nīderlandi.

Banki: Komandas sagatavošanās process ir tikai sācies

Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki pēc pārbaudes spēles ar Šveici atzina, ka spēlētāju sagatavošanās process ir tikai sācies un vēl daudz darba jāiegulda, lai sasniegtu labāko komandas formu.

Nokļūst līderu pulkā © DIENA

Emocionālam uzrāvienam olimpiskā turnīra pirmajā spēlē Latvijas 3 x 3 basketbola izlasei sekoja smagnējs turpinājums, tomēr komanda pārliecinoši uzņēmusi kursu uz pamatturnīra pirmā mērķa sasniegšanu. Pēc četrām no septiņām spēlēm latvieši izvirzījušies otrajā pozīcijā aiz turnīra galvenās favorītes Serbijas – tieši pret līderiem jāspēlē agrā pirmdienas rītā pēc Latvijas laika.