Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Pasaulē

Ķīnas rūpnieciskā revolūcija ietekmē pasauli © DIENA(10)

Viena no aktuālākajām mūsdienu tēmām ir tā dēvētā Ceturtā rūpnieciskā revolūcija, kas rietumvalstīs visbiežāk zināma ar nosaukumu Industrija 4.0. Ar šo nosaukumu, kas parādījās pirms dažiem gadiem Vācijā, tiek apzīmēta šobrīd notiekošā pāreja uz principiāli jaunu rūpniecības modeli, kurā dominēs, piemēram, robotizācija, mākslīgais intelekts, tā dēvētais lietu internets un viedās rūpnīcas, kam jānoved pie ražošanas intelektualizēšanas industriālos mērogos, līdz minimumam samazinot cilvēku līdzdalību ikdienas procesos.

Būtu gatavi nodarbināt vēl vairāk darbinieku © DIENA

Informācijas tehnoloģiju (IT) nozares uzņēmuma Zabbix (pamatdarbība ir tīklu un lietojumprogrammu monitoringam domātas, atklātā pirmkoda programmatūras izstrāde) biznesa attīstības direktors Sergejs Sorokins intervijā Magdai Riekstiņai.

Latvijas uzņēmēji drīkstēs eksportēt halal produktus uz AAE(7)

Ceturtdien, 18. maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) Starptautiskā akreditācijas centra vadītāja Amina Ahmeda Muhameda parakstīja saprašanās memorandu starp Zemkopības ministriju un AAE Starptautisko akreditācijas centru par sadarbību lauksaimniecības un pārtikas produktu sertifikācijā un iestāžu atbilstības izvērtēšanā. Memorands veicinās abu valstu iestāžu sadarbību halal produkcijas (tādas produkcijas, kuras patēriņš musulmaņiem atļauts saskaņā ar islāma principiem) sertificēšanā un iestāžu akreditācijā, lai radītu labvēlīgus apstākļus savstarpējās tirdzniecības veicināšanai ar lauksaimniecības un pārtikas produktiem starp Latviju, AAE un citām valstīm, portālu Diena.lv informēja ministirjā.

Naftas cenas samazinās(1)

Naftas cenas pasaules tirgū pirmdien piedzīvojušas kritumu saistībā ar investoru bažām par to, vai ASV jēlnaftas piegāžu kāpums ietekmēs Naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC pūliņus ierobežot naftas ieguvi un samazināt pārmērīgās enerģijas piegādes.

Naftas cenas kāpums var apstāties © DIENA(1)

Ziņas, kas saistītas ar Naftas eksportētājvalstu savienības OPEC lēmumu par ieguves apjomu samazināšanu, vēl pirms paša lēmuma pieņemšanas veicināja visai strauju melnā zelta sadārdzināšanos, ko pastiprināja vēl straujāks cenas lēciens pirmajās dienās pēc tam, kad šis lēmums tika pieņemts. Kopējais rezultāts naftas patērētājiem var nešķist iepriecinošs – kopš pērnā gada novembra vidus šis stratēģiski nozīmīgais energoresurss preču biržās sadārdzinājies apmēram par piektdaļu, decembra pēdējās nedēļas izskaņā Ziemeļjūras jēlnaftas Brent cenai pārsvarā svārstoties 53–54,5 ASV dolāru (50,47–51,90 eiro) līmenī par barelu.

Rīga var pārspēt Parīzi(10)

Žurnālists Maliks Athamnehs, kurš dzimis Jordānijā, bet pašlaik dzīvo Beļģijā, jau kopš 2012. gada cenšas arābu valstu iedzīvotājus iepazīstināt ar Latvijā sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, lai attīstītu medicīnas tūrismu starp mūsu valstīm. Kādas ir Latvijas iespējas piesaistīt arābu valstu pacientus – Athamnehs stāsta intervijā Rūtai Kesnerei.

OECD vadošais ekonomikas indekss saglabājas nemainīgs

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstu vadošais ekonomikas indekss šā gada aprīlī veidoja 99,6 punktus, tam saglabājoties nemainīgam salīdzinājumā ar martu, teikts trešdien publiskotajā organizācijas paziņojumā.