Pēdējās dienās ir notikuši divi interesanti pavērsieni saistībā ar jaunās akustiskās koncertzāles projektu – viens ir Rīgas namu paziņojums par Kongresu nama rekonstrukciju tādā veidā, kas, šķiet, izslēdz Kongresu namu kā šīs jaunās lielās koncertzāles vietu. Kultūras ministrija (KM) savukārt paziņojusi, ka atsakās no idejas par Elizabetes ielu 2 jeb Pasaules tirdzniecības centra ēku kā vietu, kur būvēt akustisko koncertzāli. Kā jūs raksturotu jaunizveidojušos situāciju?
Situācija attīstās diezgan līdzīgi kā līdz šim – dažādu interešu un grupu vadībā, kuras pat īsti nesarunājas savā starpā. Kronvalda koncertzāle, kā no vakardienas tiek saukts Kongresu nama rekonstrukcijas projekts, kā jau normālā birokrātiskā sistēmā iet uz priekšu neatkarīgi no tā, kas notiek ar akustiskās koncertzāles projektu. Kas ir būtiski – veiktajā izpētē par iespēju Kongresu namā izvietot akustisko koncertzāli skaidri un gaiši ir secināts, ka bez nopietnas pārbūves tas nav iespējams. Ja mēs neizmainām ēkas kontūru vismaz par 20%, tā tur nekādi neietilpst. Bet mūzikas industrijas pārstāvji ir gatavi šajā ēkā iet iekšā tikai tad, ja to radikāli pārbūvē. Radikāla pārbūvēšana nozīmē apmēram to, ka paliek galvenā fasāde pret parku, bet visas pārējās ir ievērojami jāpārbīda uz āru. Kultūras ministrija Nacionālajai kultūras mantojuma pārvaldei ir pieprasījusi veikt Kongresu nama ēkas kultūrvēsturiskās vērtības pārvērtēšanu – tieši to pašu procedūru, ko tā veica ar ēku Elizabetes ielā 2.
Visu interviju lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 11. novembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!