Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +12 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds

Ārvalstu investīcijas

Ārzemnieki atkāpjas no Latvijas

Pērn ārvalstu investori pirmo reizi 25 gadu laikā savus ieguldījumus Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā samazinājuši - vērojams 206 miljonu eiro kritums, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Auditors: Latvijai jārada inovāciju stratēģija valsts mērogā

Pateicoties labvēlīgiem nosacījumiem, Latvijā ir viegli uzsākt biznesu, taču vienlaikus pauda viedokli, ka būtu nepieciešams definēt valsts izaugsmes stratēģiju un uz kurieni tā vēlas virzīties un ir jāizstrādā inovāciju stratēģija valsts mērogā, atzinis audita, nodokļu, juridisko un biznesa konsultāciju uzņēmums SIA PricewaterhouseCoopers (PwC) uzņēmumu tīkla Centrālās un Austrumeiropas reģiona vadītājs Maiks Kubena (Mike Kubena).

Investīciju piesaiste arī pašvaldību rokās

Aplūkojot pēdējo triju gadu ārvalstu investīciju (ĀI) piesaistes dinamiku, redzams, ka pieaudzis gan investīciju apjoms, gan to rezultātā radīto jauno darbvietu skaits. Tomēr Latvija vēl ne tuvu nav izsmēlusi savu potenciālu ĀI piesaistē. Jāpiebilst, ka Nacionālajā attīstības plānā 2020 kā viens no uzdevumiem tautsaimniecības izaugsmes sekmēšanai minēta tieši ārvalstu investīciju piesaiste, pirmdien raksta laikraksts Diena. 

Eksperti: Zolitūdes traģēdija investīcijas būvniecībā neapturēs

Neraugoties uz vairākām problēmām būvniecības jomā, kuras aktualizēja 21.novembrī Zolitūdē notikusī traģēdija, izskatās, ka investīciju plūsma šajā nozarē neapstāsies, lai gan ārvalstu ieguldījumi īstermiņā varētu mazināties.Lai gan pēc traģēdijas daudz tika runāts par sistēmiskām kļūdām nozarē, kas noveda pie šāda iznākuma, patlaban Dienas aptaujātajiem ekspertiem radies iespaids, ka potenciālie investori to varētu uztvert vien kā atsevišķu traģisku gadījumu.

Swedbank: Lai Latvija kļūtu par investoriem pievilcīgāku valsti, mājasdarbu mikroekonomikas līmenī netrūkst

Latvijas Bankas trešdien publicētie dati liecina, ka ārvalstu tiešās investīcijas Latvijā šī gada trešajā ceturksnī ir bijušas ļoti vārgas, kopumā ekonomikā ieplūduši vien niecīgi 67 miljoni eiro, kas ir par 75% mazāk kā pērnā gada trešajā ceturksnī. Arī ārvalstu investīciju ieplūde šī gada deviņos mēnešos kopumā ir bijusi par trešdaļu mazāka kā pērn. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide