Pilotprojekta eksāmenos dabaszinātnēs skolēni šogad uzrādījuši kopumā vājākus rezultātus, aģentūra LETA noskaidroja Valsts izglītības satura centrā (VISC).
Tikai obligāta centralizētā eksāmena ieviešana dabaszinātnēs nenodrošinās izglītojamo interesi par dabaszinātņu jomu un nepalielinās studējošo skaitu šajās programmās, uzskata Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
Lai bērns izaugtu par pieaugušo, kuru
interesē un kurš saprot un patērē kultūras produktus,
nepieciešams viņu aizraut jau skolas laikā. Šim nolūkam lieti noder tādi mācību priekšmeti kā vizuālā māksla, mūzika un
kulturoloģija, kas sen vairs nav tikai zīmēšana un dziedāšana.
Tomēr ar to stundu skaitu, kas šiem priekšmetiem atvēlēts,
iespējams, tam var arī nepietikt. Turklāt vidusskolas posmā
skolas vadība pēc saviem ieskatiem un prioritātēm var šai jomai
nepiešķirt pat ieteicamo stundu apjomu. Rezultātā tendences rāda,
ka eksaktie mācību priekšmeti kultūru atstājuši ēnā.
Daugavpils Universitāte (DU) trīs savās studiju programmās nākamajā akadēmiskajā gadā neplāno uzņemt jaunus studējošos pirmajā kursā, aģentūrai LETA apstiprināja augstskolas rektors Arvīds Barševskis.Piektdien tiekoties ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvjiem, pārrunāta valsts budžeta vietu sadale 2014.
Augstākā izglītība paver labākas iespējas atrast darbu, liecina nodarbinātības statistika. Pieprasījums pēc augsti kvalificētiem speciālistiem augs straujāk nekā pēc zemas kvalifikācijas darbaspēka, tāpēc izglītībā, zināšanās un prasmēs ir vērts ieguldīt, norāda arī darba tirgus pārzinātāji. Tiesa, kā uzsver SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis, jāatceras, ka augstākās izglītības diploms pats par sevi vēl negarantē darbu.