Valsts augstākajām amatpersonām noliekot ziedus Rīgas Brāļu kapos, šodien Latvijā tiek atzīmēta nacisma sagrāve un pieminētas Otrā pasaules kara beigas Eiropā.
Krievijā Piejūras novada tiesa par vainīgu nacisma reabilitācijā atzinusi kādu Vladivostokas iedzīvotāju, kas kustības "Nemirstīgais pulks" tīmekļa vietnē bija publicējis nacistiskās Vācijas līdera Ādolfa Hitlera fotogrāfiju.
Vācijas tiesa trešdien piespriedusi mūža ieslodzījumu neonacistu teroristu šūniņas - Nacionālsociālistu pagrīdes (NSU) - dalībniecei Beātei Čēpei, kura atzīta par vainīgu desmit cilvēku slepkavībās. Līdz ar Čēpi tika notiesāti vēl četri cilvēki.
Vācijas policija aizturējusi par holokausta noliegšanu vairākkārt notiesāto 89 gadus veco Urzulu Hāferbeku, kas nebija ieradusies uz viņai tiesas piespriestā cietumsoda izciešanu. Vācu mediju par "nacistu omi" dēvētā sirmgalve oktobrī tika notiesāta par astoņiem kūdīšanas gadījumiem, un viņai tika piespriesti divi gadi cietumā. Tomēr viņa tiesas noteiktajā laikā līdz 23. aprīlim soda izciešanai cietumā nebija ieradusies.
Polijas ārlietu ministra vietnieks Bartošs Cihockis otrdien noliedzis ziņas, ka ASV draudējušas ar sankcijām Polijai par pretrunīgi vērtēto likumu, kas paredz cietumsodu par Polijas apsūdzēšanu līdzdalībā nacistiskās Vācijas noziegumos. Cihockis sacīja, ka Vašingtona paudusi bažas un uzdevusi jautājumus par jauno likumu, taču ziņas par sankcijām nav patiesas.
Metāla vārti ar bēdīgi slaveno uzrakstu Arbeit macht frei (Darbs dara brīvu), kas tika nozagti bijušajā nacistu koncentrācijas nometnē Dahavā, Vācijā, trešdien nogādāti atpakaļ.
ASV Kalifornijas štatā bāzēta firma, kas pārdod apavus, ir atsaukusi militāra stila zābaku modeli pēc kāda klienta konstatēta fakta, ka šo zābaku zoles atstāj nospiedumus svastikas izskatā.
Vācijas tiesa pirmdien piespriedusi astoņu mēnešu cietumsodu ultralabējam politiķiem, kuram peldbaseinā pamanīts tetovējums ar nacistu saukli un Aušvicas nāves nometnes attēlu.