Pēc 2019. gada provizoriskajiem datiem sieviešu stundas vidējā bruto darba samaksa bija par 15,9 % mazāka nekā vīriešu, un, salīdzinot ar 2018. gadu, atšķirība pieauga par 1,8 procentpunktiem, portālu Diena.lv informēja Centrālās statistikas pārvaldē (CSP).
Latvijā mazināt nabadzību un nevienlīdzību iespējams tikai, palielinot finansējumu sociālajai aizsardzībai, kas procentos no IKP mums ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā (ES). Savukārt naudas avots minētajam palielinājumam meklējams nodokļu sistēmā. Tās ir vienas no būtiskākajām atziņām Latvijas Bankas (LB) rīkotajā diskusijā Ar valsts budžeta svirām pret nabadzību un nevienlīdzību.
Sagatavojot 2020.gada valsts budžeta projektu, valdība ir spējusi vienoties un pildīt Eiropas Komisijas ieteikumus sociālās nevienlīdzības mazināšanai, šodien debatēs Saeimā par nākamā gada budžeta projektu apgalvoja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).
Politiskajām partijām ir dažādas ieceres, kā mazināt nevienlīdzību Eiropas Savienībā (ES), piemēram, noteikt vienotu minimālo algu, pensijas un pabalstus, izlīdzināt dzīves līmeni reģionos vai arī atstāt šos jautājumus dalībvalstu kompetencē, liecina aģentūras LETA veiktā aptauja.
Latvijā nevienlīdzības mazināšanai primāri ir nepieciešami uzlabojumi izglītības sistēmā, intervijā aģentūrai LETA sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.
Sociālā nevienlīdzība un neticība valsts varai ir tās plaisas, kas apdraud mūsu valsts drošību un nākotni, ceturtdien sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzrunājot 12.Saeimas deputātus pavasara sesijas noslēguma sēdē.
Nule kā klajā nācis jaunākais Apvienoto Nāciju Organizācijas izdotais Ziņojums par cilvēces attīstību (Human Development Report), kurā Latvija ieņem 48. vietu starp 187 valstīm. Tiesa, savā valstu grupā – Ļoti augstu attīstītas valstis – Latvija ieņem priekšpēdējo vietu, aiz sevis atstājot vien Argentīnu.