Esam gatavi iet un darīt, piedalīties vairāku stundu, dienu vai pat nedēļu ilgos pasākumos, sacensībās – daudziem šovasar vēl priekšā aktīvi pasākumi ar augstu intensitāti kā Dziesmu un deju svētki, maratoni, ceļojumi u.c. Pirms tiem allaž vērts apstāties un pajautāt sev: "Kā ar manu veselību? Vai ne tikai es vēlos, bet arī mans organisms ir fiziski gatavs piedalīties?" aicina padomāt ģimenes ārste Veselības centru apvienībā (VCA) Jekaterina Āboliņa.
Galvenie labas veselības priekšnoteikumi ir kustība, emocionālais līdzsvars, svaigs gaiss un sabalansēts uzturs. Vasara ir labākais laiks, lai spēcinātu organismu un stiprinātu tā dabiskās aizsargspējas. Euroaptieka farmaceite Zane Melberga dalās ar pieciem padomiem – ko darīt vasarā, lai stiprinātu imunitāti, pirms sākusies vīrusu sezona.
Salvija ir garšaugs, to izmanto arī ārstniecībā, un vasaras otrā puse ir laiks, kad tas ir gatavs novākšanai. Salvijai piemīt specifisks aromāts un attīroša iedarbība, un to var lietot ne tikai iekšēji, bet arī ārēji, piemēram, pievienojot virsmu tīrīšanas līdzeklim.
Uzbūvēt terasi vai lapeni nemaz nav sarežģīti. Un uzsliet skaistu atpūtas vietu dārzā paša spēkiem var ikviens, ja vien nav sveši tādi darbarīki kā zāģis un āmurs. Taču, pirms mēs ķeramies pie celtniecības darbiem, visupirms vajadzētu pakonsultēties ar kādu profesionāli, jo arī terašu vai lapeņu būvniecībā ir savi knifi un nianses, kas jāievēro.
Sākoties dārzkopības sezonai, stādu pircējiem dažādos tirdziņos vēlams rūpīgi aplūkot noskatīto pirkumu, lai noteiktu tā izcelsmi un tādējādi iegādātos stādu, kurš ar garantiju izdzīvos vietējos klimatiskajos apstākļos, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) speciālisti.
Diezgan bieži praksē veterinārārsti sastopas ar kaķiem, kuriem ir nopietnas problēmas ar lieko svaru. Ko tur liegties - daudzi dzīvnieki ir vienkārši resni.
Gatavojot ēdienu, katliņi un pannas vienmēr ir jālieto ar vāku, pretējā gadījumā daļa elektroenerģijas vai gāzes tiks patērēta gaisa, nevis ēdiena sildīšanai.