Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Pašvaldību vēlēšanas

Politiķiem būs jāizšķiras, vai vēlētāju apvienības varēs piedalīties vēlēšanās

Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 60 partiju un padsmit partiju apvienību. Pašvaldību vēlēšanās tām konkurenci mēģina sastādīt arī vēlētāju apvienības, kas var startēt tikai novados, kur iedzīvotāju skaits nepārsniedz piecus tūkstošus. Tik mazu novadu pēc administratīvi teritoriālās reformas vairs nebūs, tādēļ arī šādu vēlētāju apvienību tālākais liktenis ir viens no jautājumiem, kam politiķiem jāpievēršas reformas kontekstā.

Lai varētu vēlēt jebkurā iecirknī

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) plāno rosināt, lai arī pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varētu balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī pašvaldības robežās. Pašlaik attiecīgi likuma grozījumi tiek saskaņoti ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP), kā arī pašvaldību vēlēšanu komisijām, bet izskatīšanai Saeimā tos varētu iesniegt oktobrī, Dienai atzina CVK Informācijas nodaļas vadītāja Laura Zaharova.

Vēlēšanās grib gāzt Ušakovu

Pēdējo divu pašvaldības vēlēšanu pieredze liecina, ka ievērojama daļa labējo partiju vēlētāju paliek bez savas pārstāvniecības Rīgas domē. Tāpēc Vienotība aicināja koalīcijas partnerus - Zaļo un Zemnieku savienību un Nacionālo apvienību Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA) - sākt sarunas par kopīga saraksta veidošanu Rīgas domes vēlēšanās, Dienai iniciatīvu pamatoja Vienotības ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Pūce mudina lielās partijas sasparoties

Izmantojot vasaras svelmei raksturīgo iekšpolitisko ziņu deficītu, uzmanību sev pievērsusi nelielas ietekmes liberālā partija Latvijas attīstībai (LA), piedāvājot sadarbības iespējas nākamajās pašvaldību vēlēšanās vairākiem politiskajiem spēkiem - arī Vienotībai -, kurā viens no LA vadošajiem politiķiem Edgars Jaunups reiz sāka savu politisko karjeru.

Ventspilī jau jūt vēlēšanas

Nākamās pašvaldību vēlēšanas 2017. gada 3. jūnijā Ventspilī varētu būt salīdzinoši interesantākas. Vairāki politiskie spēki plāno veidot kopīgu kandidātu sarakstu ar mērķi ienest pārmaiņas pilsētā, kurā vairāk nekā 20 gadu pie varas bijusi Aivara Lemberga vadītā partija Latvijai un Ventspilij. Ar viņu konkurēt varētu arī viens no Ventspils atmodas laika līderiem Ģirts Valdis Kristovskis (Vienotība), bet to vēl noteiks sarunu iznākums starp vairākām partijām, pirmdien vēsta laikraksts Diena.

Arī pašvaldību vēlēšanās plāno ieviest balsošanu pa pastu

Nākamgad jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, iespējams, varēs nobalsot pa pastu, otrdienas rītā LNT raidījumā _900 sekundes _izteicās Centrālās velēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.Jau līdz šim Latvijā pa pastu varēja balsot Saeimas un Eiropas parlamenta vēlēšanās. Šādas kārtības ieviešana arī pašvaldību vēlēšanās varētu vairot vēlētāju skaitu, jo ļautu piedalīties pašvaldību vēlēšanās arī cilvēkiem, kuri mācās, strādā vai kāda cita iemesla dēļ ilgstoši uzturas citā pašvaldībā, nevis tajā, kur ir deklarēti, skaidroja Cimdars.

Īpašais viesis skolā - Rīgas mērs

Rīgas Centra humanitārās vidusskolas (RCHV) skolēnu vecāki nule kā saņēmuši aicinājumu tikties ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (Saskaņa), un šī nav vienīgā skola, kurā pēdējā laikā pēc mēra iniciatīvas notiek šādas vecāku sapulces, - otrdien tāda jau notika arī Juglas vidusskolā, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide