Plānots noteikt vairākas profesiju grupas, kur darbiniekiem Covid-19 testi būs jāveic par saviem līdzekļiem, norādīts izskatīšanai valdībā iesniegtajā informatīvajā ziņojumā "Priekšlikumi Covid-19 testēšanas politikas izmaiņām".
Kādas prasmes, vērtības un zināšanas būs pieprasītas un nepieciešamas nākotnes profesijās? Kādas būs nākotnes darba tirgus tendences un kā tām sagatavoties? Par to stundu garā tiešraidē stāstīs Draugiem Group runasvīrs, tehnoloģiju pazinējs un TV personība Jānis Palkavnieks. Tiešraides sākums piektdien, 21. aprīlī, plkst. 10:30 portālā Diena.lv.
Darba devēji topošajiem studentiem iesaka studēt Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), bet kā ieteiktāko min informāciju tehnoloģiju (IT) jomu, secināts piektajā Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un portāla Prakse.lv darba devēju aptaujā.
Līdz minumam jāsamazina situācija, kad jaunieši mācās profesijās, pēc kuru apgūšanas nebūs iespējams atrast darbvietu, pirmdien Saeimas komisiju kopsēdē norādīja ekonomikas ministrs, Ministru prezidenta biedrs Arvils Ašeradens (Vienotība).
Gandrīz divas trešdaļas jeb 63% respondentu atzīst, ka pašreizējā nodarbošanās nav saistīta ar jomu, kurā iegūta izglītība, liecina speciālistu darba portāla cvmarket.lv veiktās aptaujas rezultāti.
Līdz 2030.gadam roboti un datori no cilvēkiem pārņems apmēram divus miljardus darbvietu, šodien notiekošajā Ziemeļvalstu un Baltijas biznesa forumā sacīja Future Navigator Attīstības tendenču pētniece Luīze Fredbo-Nīlsena.Prognozējot, kurus amatus varētu pārņemt tehnoloģijas, Fredbo-Nīlsena norādīja, ka pastāv 99% iespēja, ka tas notiks ar telemārketinga profesiju, 94% - ar grāmatvežiem un auditoriem, 92% - mazumtirdzniecības pārdevējiem, bet iespēja, ka tehnoloģijas aizstās nekustamā īpašuma aģentus, ir 86%.
Statistika liecina, ka
aptuveni piektā daļa jauniešu pamet iesāktās studijas vai maina studiju
virzienu jau pirmajā mācību gadā, jo saprot, ka izvēlētā joma vai profesija nav
viņiem atbilstoša un viņi nespēs tajā sevi realizēt. Tāpat daudzi jaunieši
studijas pabeidz, taču attiecīgajā specialitātē tā arī nesāk strādāt, jo tā
viņus nesaista. Bieži vien šai problēmai «kājas sāk augt» jau skolas laikā, jo
liela daļa skolēnu pie nākotnes profesijas izvēles ķeras pēdējā brīdī - tikai
12. klases beigās.
Filmas Baiļu līcis (The Bay) aktrise Ketera Donohjū uzskata,
ka aktierus var salīdzināt ar bezdarbniekiem. „Saņemam lomu, iemiesojam tēlu filmā un atkal paliekam bez
darba,“ tā aktieru darba ciklu komentē K.Donahjū.