Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rehabilitācija

Bērnu rehabilitācijas dienas svinības vienkopus pulcē 500 dalībniekus no visas Latvijas

Sestdien, 14. septembrī, Ghetto Games sporta bāzē Grīziņkalnā trešo gadu pēc kārtas tika atzīmēta Bērnu rehabilitācijas diena – svētki, kas radīti bērniem un pusaudžiem ar kustību traucējumiem, viņu ģimenēm, draugiem un tuviniekiem, pasākumam pulcējot vairāk nekā 500 dalībniekus no visas Latvijas, informēja Ziedot.lv pārstāve.

Padarīt rehabilitāciju pieejamāku

Ar retajām neiromuskulārajām slimībām saslimušie nereti pieņem kā normu to, ka viņiem neklausa kājas vai nevar pakustināt roku. Nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) Vaivari ārste Zaiga Kalnbērza-Ribule Dienai atzīst, ka pacienti bieži vien nezina par rehabilitācijas iespējām un nemaz neaizdomājas par tām.

Rehabilitāciju svarīgi saņemt laikus

Valsts kontrole (VK) apjomīgā revīzijā konstatējusi, ka valstī nav konceptuālas pieejas rehabilitācijas jomas attīstībai. VK ieskatā ir svarīgi ne tikai nodrošināt pienācīgu finansējumu kvalitatīvu rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai, bet arī noteikt un īstenot mērķtiecīgu rehabilitācijas politiku, kas atbilst gan valsts prioritātēm, gan finansiālajām iespējām.

Valsts netiek galā ar arodslimību sekām

No 2010. līdz 2015. gadam par 12 000 cilvēkiem pieaudzis trešās grupas invalīdu skaits, šogad ziņoja Labklājības ministrija. Pēc Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) statistikas var aprēķināt, ka vairāk nekā trešdaļa šajā grupā pirmo reizi reģistrēto ir arodinvalīdi. Pie šādas situācijas vainojama darba vide, turklāt cilvēku atgriešanos darba tirgū apgrūtina sistēmiskas ar rehabilitāciju saistītas problēmas.

Bērnu rehabilitācijas sistēmā nepieciešamas pozitīvas pārmaiņas

Daudziem bērniem slimība jau bērnībā uzspiež stingru zīmogu, un viņu turpmākā dzīve ir vairāk vai mazāk skaidra. Tomēr ne vienmēr tiem jākļūst par citu aprūpētiem un apgādātiem. Ieguldot rūpīgu un regulāru darbu bērnu rehabilitācijā, viņi varēs dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Amats nepilngadīgo narkomānu rehabilitācijas iestādē Saulrīti - dusmu novedējs

Gada laikā pusaudžu rehabilitācijas kolektīvā Saulrīti nomainījies gandrīz viss audzinātāju kolektīvs. Iemesli, kāpēc aukle, cietuma uzraugs, skolotājs, psihologs un komandieris vienā personā uzsaka darbu, pārsvarā ir "izdegšana" un darba specifikai neatbilstošais atalgojums, piektdien raksta laikraksts Diena. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide