Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Bērnu rehabilitācijas dienas svinības vienkopus pulcē 500 dalībniekus no visas Latvijas

Sestdien, 14. septembrī, Ghetto Games sporta bāzē Grīziņkalnā trešo gadu pēc kārtas tika atzīmēta Bērnu rehabilitācijas diena – svētki, kas radīti bērniem un pusaudžiem ar kustību traucējumiem, viņu ģimenēm, draugiem un tuviniekiem, pasākumam pulcējot vairāk nekā 500 dalībniekus no visas Latvijas, informēja Ziedot.lv pārstāve.

Pasākuma laikā ratiņmaratonists Juris Kalniņš sveica un iedrošināja bērnus ar savu stāstu par sporta gaitu uzsākšanu un sporta nozīmi viņa dzīvē. Savukārt citi paralimpiskie sportisti bērniem rādīja paraugdemonstrējumus ratiņtenisā, sēdvolejbolā un ratiņbasketbolā. Tāpat bērniem bija iespēja izmēģināt arī pavisam neparastu sporta veidu – para šaušanu.

Juris Kalniņš, ratiņmaratonists, kurš pats sevi dēvē par aktīva dzīvesveida piekritēju, sveica klātesošos un iedrošināja būt aktīviem:  "Pats iedvesmojos sportot no cilvēkiem, kuri jau ir bijuši ratos, un laika gaitā sapratu, ka sports mums paver daudz iespējas: uzlabot veselību, iegūt jaunus draugus, rast iespējas ceļot. Lai sportotu nav nepieciešams dārgs inventārs vai aprīkotas telpas. Viss, kas ir nepieciešams – āra laukums, gribēšana un labs noskaņojums. Tāpēc arī jums šodien novēlu aktīvi iesaistīties un izbaudīt šo dienu!"

Bērnu rehabilitācijas dienā bērni paši vai kopā ar ģimenes locekļiem varēja izmēģināt dažādas sportiskas aktivitātes, par kuriem bija parūpējusies Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija. Visas dienas garumā darbojās dažādas radošās darbnīcas, bērniem bija iespēja skatīties iemīļotās multfilmas un iesaistīties kanisterapijas nodarbībā, ko vadīja terapijas suņu biedrība Maigais suns. Bērniem bija iespēja mēroties spēkiem galda hokeja turnīros, ko bija sarūpējusi Latvijas Galda hokeja federācija, un piedalīties jautrās stafetēs kopā Latvijas Vieglatlētikas savienības sportistiem.

"Šodien mēs parādām, ka rehabilitācija var būt arī svētki, ne tikai smags ikdienas darbs. Bērniem un ģimenēm ir nozīmīgi kopā satikties un just atbalsta plecu, satikt speciālistus un saturīgi pavadīt laiku. Maxima Latvija kā ilggadējs Poga atbalstītājs izprot bērnu un ģimeņu vajadzības un sniedz nozīmīgu atbalstu", tā Bērnu rehabilitācijas dienas atklāšanā akcentēja labdarības fonda Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

"Mēs iestājamies par ģimenēm un to labklājību, tāpēc jau divus gadus ejam ciešā solī kopā ar bērnu rehabilitācijas centru „Poga”, lai palīdzētu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Šo divu gadu laikā kopā ar pircējiem un sadarbības partneriem esam ziedojuši jau 314 tūkstošus eiro, lai arvien vairāk bērniem būtu iespēja saņemt rehabilitācijas kursus tepat Latvijā," atklāja Maxima Latvija finanšu direktors Valdis Zeps.

"Rehabilitācijas diena ir svētki, kas radīti ar domu par labāku un priecīgāku ikdienu ģimenēm, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem, radot īpašu dienu,  kurā var satikties kopā un vienkārši pavadīt skaisti šo saulaino dienu ar saviem mīļākajiem cilvēkiem – ģimeni," turpina V.Zeps.

Bērnu rehabilitācijas diena tiek rīkota rehabilitācijas centra Poga un mazumtirdzniecības tīkla Maxima Latvija kopīgi organizētās labdarības akcijas ietvaros, lai veicinātu rehabilitācijas nozares attīstību bērniem ar kustību traucējumiem un sabiedrības izpratni par bērnu vajadzībām un integrāciju sabiedrībā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas