Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +12 °C
Skaidrs
Sestdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Vilki

Latvijā pieaudzis vilku uzbrukumu skaits

Šogad Valsts meža dienests (VMD) ir saņēmis 20 apstiprinātus ziņojumus par vilku uzbrukumiem, kuros cietis ievērojams skaits mājlopu, aģentūru LETA informēja VMD.

Latvijā sāksies vilku medību sezona

Šodien Latvijā sāksies vilku medību sezona, kurā Valsts meža dienesta (VMD) noteiktais pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms ir 280 dzīvnieki, informēja dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Vilcāne.

Piektdien sākas vilku medību sezona; gada limits - 250 vilki

Saistībā ar to, ka rīt, 15.jūlijā, sāksies jaunā - 2016.-2017.gada - vilku medību sezona, Valsts meža dienests (VMD) izdevis rīkojumu, kas atļauj sezonā nomedīt 250 vilkus, aģentūru LETA informēja dienesta pārstāvji.Šis ir sākotnēji noteiktais pieļaujamais nomedījamo vilku skaits. Tomēr, ja tiks reģistrēti daudzi gadījumi par vilku uzbrukumiem mājlopiem, VMD ir tiesības limitu palielināt.

Somijā sākas vilku medības

Somijā sestdien oficiāli sākušās vilku medības, un ir dota atļauja nomedīt gandrīz 20% no valsts vilku populācijas.

Jaunajā medību sezonā atļauts nomedīt 250 vilkus

Saistībā ar to, ka 15.jūlijā sākusies jaunā - 2015.-2016. gada - vilku medību sezona, Valsts meža dienests izdevis rīkojumu, kas atļauj sezonā nomedīt 250 vilkus, informē dienesta pārstāvji.

Vāc parakstus, lai ierobežotu vilku un lūšu medību apjomu

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana, lai mainītu vilku un lūšu medību apjomu un medību sezonas garumu Latvijas teritorijā.Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Mareks Viļķins. Viņš uzsvēris, ka mūsdienu Eiropā vilki un lūši ir aizsargājamas sugas, bet Latvijā tiekot apšauti ne tikai vietējie vilki, bet arī tie, kuri pēc tam šeit ienāk no kaimiņvalstīm, jo medību slodze ir tik intensīva, ka katru gadu vilku populācija tiekot apšauta 43% apmērā, satraucies Viļķins.

Es uzvilku ūdens kreklu

Vīru kopa Vilki iedziedājusi albumu ar latviešu jūrasbraucēju dziesmām

Viļakas pusē vilku ģimene pārbiedē sievieti

Viļakas pusē, vecā dzelzceļa posmā starp Vecumu ciemu un Mežvidu skolu, vilku ģimene stipri pārbiedējusi kādu sievieti, pastāstīja mednieku biedrības "Vecumu mednieks" valdes loceklis Alberts Draviņš.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide