Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Zoodārzi

Nenopietnais cilvēks – mīlestības tulks visam dzīvajam

Ar mašīnu no Rīgas centra tikai divdesmit minūšu brauciens, un cilvēkbērns var mesties kazlēna apskāvienos, turēt rociņās vistas tikko izdētu olu, pakutināt trusīti starp ausīm, parunāties ar poniju, pavērot Indijas skrejpīles. "Dzīvo sapņu dārzs" ir Jāņa Kaļiņiča veidots. Te visā ir tik daudz mīlestības, aizrautības un atdeves, ka bērnu un pieaugušo apmeklētāju sejās nedziest starojoši smaidi.

FOTO: Zoodārzs aicina uz surikātu jaunās mājas atklāšanu

Ceturtdien, 4. augustā plkst. 11.00 Rīgas Zooloģiskais dārzs aicina uz jaunās surikatu mītnes svinīgu atklāšanu pie Terārija ēkas. Svinīgā pasākuma laikā surikatiem tiks pasniegta īpaša “sālsmaize”, savukārt zoodārza apmeklētāji varēs piedalīties aizraujošā spēlē, nedaudz “iejūtoties surikatu ādā”, portālu_ Diena.lv _informēja Zoodārza pārstāvji.

Čīlē ar trankvilizatoru sašauj vīrieti, kurš kails aplokā kaitinājis lauvas

Glābjot dzīvību kādam jaunietim, kurš bija nolēmis izprovocēt lauvas uz uzbrukumu, Santjago zoodārza darbinieki viņu nejauši sašāva ar trankvilizatora šautriņu, kuras izmanto plēsīgu dzīvnieku iemidzināšanai pirms pārvešanas vai veterinārārsta apskates.Britu izdevums _The Guardian _ziņo, ka vīrietis iekāpis lauvu aplokā, izģērbies pilnīgi kails un kaitinājis lauvas, lai izprovocētu uzbrukumu.

Zoodārzā ieradušies jauni iemītnieki - somainās caunas

Pavisam nesen no Vācijas uz Rīgas Zooloģisko dārzu atceļojušas četras somainās caunas – viena mātīte un trīs tēviņi. Ir paredzēts izveidot vairojošos pāri, savukārt abi pārējie tēviņi jau ir apskatāmi Tropu mājas naktsdzīvnieku ekspozīcijā. Līdz šim Rīgā šīs sugas pārstāvji nav mituši, portālu Diena.lv informēja zoodārza pārstāvji. 

Cilvēkus aicina neaiztikt pludmalē sastaptos roņus un ziņot speciālistiem

Rīgas Zooloģiskajā dārzā nonākuši pirmie pludmalēs atrastie roņu mazuļi, kuriem bijusi nepieciešama palīdzība, aģentūru LETA informēja Zooloģiskajā dārzā, informējot, ka cilvēkiem pašiem nevajadzētu censties aiztikt roņus, bet gan sazināties ar speciālistiem. 

FOTO: Noslēdz pirmo Rīgas zoo dārza surikatu mītnes izveides posmu

Rīgas zooloģiskajā dārzā kopš 2012. gada tiek īstenots zoodārza terārija ēkas atjaunošanas cikls, kas sevī ietver arī jaunu surikatu mītnes izveidi, kurai būs ērta un moderna piekļūšana jaunajiem vecākiem ar bērnu ratiņiem un citiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, portālu Diena.lv informēja Zoodārza pārstāvji. 

FOTO: Nedēļas nogalē zoodārzā būs Dzīvnieku dienas

Sagaidot Rīgas Zooloģiskā dārza 103 gadu pastāvēšanas jubileju, šajās brīvdienās – 3. un 4. oktobrī divpadsmito  reizi tiks rīkotas _Dzīvnieku dienas. K_ā ierasts gan Rīgā, gan arī filiālē Cīruļi īpaši ciemos tiek aicināti tie apmeklētāji, kuri visu savu mūžu ir popularizējuši dzīvnieku pasauli - tie, kuru vārdā vai (un) uzvārdā ir kāda dzīvnieka nosaukums

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide