Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Māris Ķirsons

Rindas bendē veselību

Veselības pakalpojumu teju nepieejamība rada palielinātas izmaksas.

Partnera negodprātība Balderim liek vērsties tiesā

Visu laiku pazīstamākais Latvijas hokejists, leģendārais Helmuts Balderis-Sildedzis ir zināms un cienīts arī biznesa vidē, kur šobrīd nodarbojas ar dārzeņu biznesu, būdams dalībnieks uzņēmumos SIA Ezerkauliņi Agro un SIA Ķeizarsils. Gluži tāpat kā sports, arī bizness dod un prasa rūdījumu, uzticēšanos, kā arī mēdz sagādāt vilšanos.

Gūt var dodot!

Latvijas izaugsmes līmenis teju visvājākais jauno ES valstu vidū.

Palešu blokus papildinās ar jauniem produktiem

Koka palešu bloku ražotājs SIA -Baltic Block_ iecerējis izveidot savu kokzāģētavu, tādējādi pircējiem piedāvājot pilnu palešu ražošanai nepieciešamo materiālu klāstu

Arī bez dzirnavām darbs neapstājas

Laikā, kad ražotāju lielākais fokuss vērsts uz cīņu ar augstās inflācijas radītajām sekām, sūru izaicinājumu piedzīvoja AS Dobeles dzirnavnieks, kura ražotnē jūlija vidū izcēlās ugunsgrēks, uz vairākiem mēnešiem burtiski atstājot dzirnavnieku bez dzirnavām. Pašlaik būtiskākais uzdevums ir atjaunot abu ugunsgrēkā cietušo dzirnavu darbību, kā arī sekmīgi īstenot iesākto graudaugu uzglabāšanas noliktavas jaudu palielināšanu un jaunu veidu makaronu ražošanas uzsākšanu

Tas ir koks ar diviem galiem

Par negatīvu rezonansi izsaukušo EM lēmumu publiskot Latvijas eksportētājus uz Krieviju un to, kāpēc nepublisko importētājus, Māra Ķirsona saruna ar ekonomikas zinātņu doktoru Edgaru Voļski.

Darbu un rezultātu vietā – retorika un lozungi

Krišjāņa Kariņa otrā valdība nostrādājusi pusgadu. Esam izvērtējuši tās paveikto un nepaveikto. Secinājums – valdība vairāk nestrādājusi, nekā strādājusi. Lielākais fokuss uz pavisam citām lietām, nekā uz praktisko darbu. Gan pirms Valsts prezidenta vēlēšanām, gan tagad dominē partiju savstarpējā retorika, ko pastiprina krīze Rīgas domē. (Vērtēšana identiska sportā ierastajai – 1 zvaigzne – ļoti vāji, 5 – izcili.)

Nevaru izslēgt nevienu turpmākās attīstības scenāriju

Par to, ka jebkurā valdību veidojošo spēku kombinācijā būtiski ir un būs ārējā un iekšējā drošība un kā saņemties ekonomiskā izrāviena jomā ar konkrētu plānu, ne tikai lozungu līmenī, intervijā Dienas galvenajam redaktoram Gatim Madžiņam un Mārim Ķirsonam (Dienas Bizness) pauž jaunievēlētais Valsts prezidents, ilggadējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Skultes priekšrocība jāizmanto

Lai Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa izveidei varētu durt zemē lāpstu, vēl ir nepieciešama dažu mājasdarbu izpilde, no kuriem būtiskākie ir tehniskie risinājumi pieaugošo izmaksu samazināšanai, kā arī valdības lēmums par šādas ieceres atbalsta formu.

Darbvietu sociālisms

Ar laiku iegūsim pašvaldības, kuras vairs nebūs jēgas reformēt.

Labklājība uz parāda

Šāda scenārija turpinājums ir iedzīvotāju dzīves līmeņa krišanās.

Nākotne tavās rokās: video intervijas ar premjera amata kandidātiem

Lai uzzinātu, kā un ar kādiem instrumentiem vēlēšanās startējošie politiskie spēki plāno risināt valstiski svarīgus jautājumus, Dienas Bizness uz sarunu aicināja 14. Saeimas vēlēšanās startējošo partiju un to apvienību sarakstu izvirzītos Ministru prezidenta amata kandidātus.

Vai uzņēmumu konkurētspējas beigas!?

Ja elektroenerģijas cenas atšķirība ar tuvākajām kaimiņzemēm Latvijā turpinās atšķirties par kārtu, ražošana būs jāslēdz.