Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +22 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 9. augusts
Madara, Genoveva, Genovefa

Uldis Rudaks

Ja dziesmu nedzirdi, tās nav

Jēkabs Nīmanis (41) realizē savu ieceri papildināt latviešu kora dziesmu nošu krātuvi ar iepriekš šādā veidā vēl neizmēģinātām dziesmām – tās izskanēs koncertā Citu dziesmu svētki 6. augustā Valmieras teātra festivāla ietvaros.

Pēc Pixies devas – uz Lietuvu

Sliņķi, kodiet pirkstos! Viena no nozīmīgākajām pagājušā gadsimta nogales rokgrupām 26. jūlijā sniedza lielisku koncertu Viļņas Botāniskajā dārzā.

Pamazām jāpilina

Sekojot pūlim, klausītāji var arī neuzzināt, ka palaiduši garām vislabākās lietas, kas notiek tepat blakus. Kartupeļpalmas bumbuļi vairojas

Lai nepieņemtu strādāt bankā

Dziedātāja Aminata (29) ierakstījusi jaunu dziesmu albumu latviešu valodā, atceras Eirovīzijas pieredzi un gatavojas solokoncertam 4. augustā Andrejsalas kvartālā.

Visi esam kā pasažieri uz viena kuģa. Rīgā šovakar uzstāsies britu dziesminieks Passenger

Dažādās pasaules vietās redzot uz ielām vai metro stacijās spēlējošus lieliskus mūziķus, reizēm šķiet negodīgi, cik ļoti viņi būtu pelnījuši, bet netiek spēlēt arī uz lielākām skatuvēm. Tās pārņēmuši un nevēlas atstāt veiksminieki, kuri jau izsitušies, kaut varbūt nav ne tuvu tik ražīgi dziesmu autori kā Passenger, kurš gandrīz ik gadu izdod pa albumam. 21. jūnijā šis romantiskā folkroka dziesminieks uzstāsies koncertzālē Palladium savā jaunākā ieraksta Songs For The Drunk And Broken Hearted turnejas ietvaros.

Nekad neļauj man aiziet! Siguldā uzstāsies rokgrupa Placebo

Siguldas pilsdrupu estrādē 22. jūnijā sava jaunākā albuma Never Let Me Go turnejas ietvaros uzstāsies pirms divdesmit astoņiem gadiem dibinātā rokgrupa Placebo. Tā vienmēr ir spēlējusi mūziku, kas sajūtama ar visu ķermeni.

Vasaras festivālu ceļvedis

Izvēlies, kas esi – metāla vai folkmūzikas cienītājs, meklētājs vai vienkārši no ikdienas atpūsties alkstošais –, un brauc!

Pūt, vējiņi! jaunā iesaiņojumā

Liepājas atjaunotais koncertdārzs un tā apkārtne, piepulcējoties citām vēju pilsētas izklaides vietām, liek atcerēties vēsturisku mirkļu šarmu un jau gaida viesus.

Dziesmas dzīvo ilgāk

Cīnos ar šo problēmu sevī – grūti samierināties ar faktu, ka Ralfa Eilanda uzstāšanās ar grupu The Hobos man patiešām patika. Tās sajūtas ir gandrīz fiziski sāpīgas

Lai asinsritē neveidotos trombi

Grupa Sigma, gatavojoties jaunā albuma koncertiem, savās iepriekš sarakstītajās dziesmās atrod tēmas, kas sasaucas ar pašlaik pasaulē notiekošo.

Tā nav pārejoša fāze. Kas ir Dave Raven?

Dave Raven izdod pabiezu informatīvu bukletu Puve un organizē lielāko panku festivālu Baltijā, pēc kura likvidēs savu grupu Смерть, sēdīsies uz riteņa un pazudīs no Latvijas, lai bez naudas izdzīvotu Norvēģijas ziemeļos