Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +11 °C
Apmācies
Otrdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

Zemgus Zaharāns

Pēcvēlēšanu politiskais rasols

Politiskais spektrs jaunajā Saeimas sasaukumā un politiķu pirmie izteikumi ļauj nojaust, ka sagaidāma konkurence ne tikai par konkrētiem amatiem valdībā, bet arī par iekļūšanu koalīcijā.

Zobenzivs un Nord Stream

Novērojumu stacijas Zviedrijā un Dānijā reģistrējušas spēcīgus zemūdens sprādzienus, pirms tika atklātas noplūdes no Nord Stream gāzes vadiem Baltijas jūrā, vēsta Zviedrijas mediji.

Košas krāsas uz mežu

Meža dienests atgādina: medību sezonas laikā dodoties uz mežu, izvēlies spilgtu apģērbu, kas izceļas uz apkārtējā fona!

Cenu griesti

Valdība nedēļā pirms Saeimas vēlēšanām varētu pieņemt lēmumu par energocenu griestu noteikšanu.

Identitātes slēpšana

Pēdējā laikā izplatās tendence, ka iebraucēji no Krievijas vilto savu automašīnu reģistrācijas numurus, slēpjot norādes par piederības valsti.

Ēnu ekonomika

Ārvalstu investoru padome iesaka Latvijā ieviest vienotu pārvaldību attiecībā uz ēnu ekonomikas apkarošanu un samazināšanu.

Skolotāju streiks

Izlīgšanas komisijai nav izdevies atrast kompromisu par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu, līdz ar to Latvijas Izglītības un zinātnes arodbiedrība 19. septembrī rīkos pedagogu streiku.

Meklējam siltuma noplūdes

Premjers uzdevis Ekonomikas ministrijai izvērtēt enerģijas patēriņa samazināšanas iespējas centralizētās apkures sistēmās ar mērķi samazināt iedzīvotāju siltuma rēķinus ziemā.

Siltais gaiss ziemai

Eiropa gatavojas smagai ziemai. Jau drīzumā var tikt lemts par taupības pasākumiem.

Uzvaras parka karūsas

Konsultējoties ar vides speciālistiem, noskaidrots, ka zivis pārvietot uz citu ūdenstilpi nedrīkst, tādēļ tās nolemts vest uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un nodot dzīvnieku ēdināšanai.

Valsts pārvaldes skaidrie mērķi

LTRK: Valsts pārvaldē pietrūkst mērķu un motivācijas efektīvākam darbam ar redzamiem un izmērāmiem rezultātiem.

Parašūtists

Satversmes tiesa ierosinājusi lietu par normām, kas nosaka liegumu karavīram darboties politiskajās partijās.

Pērtiķu baku riska grupa

Latvija ir saņēmusi pirmās 1400 vakcīnu devas pret pērtiķu bakām, kas būs pieejamas riska grupu iedzīvotāju vakcinācijai, bet iedzīvotāju satraukums par slimības izplatību saglabājas zems - 72,1% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju savu satraukumu vērtē kā zemu vai ļoti zemu, liecina Benu aptiekas Stresa termometra aptaujas rezultāti.

Stārķis uz pusslodzi

Dzimstība Latvijā šā gada otrajā ceturksnī joprojām bija gandrīz uz pusi zemāka par mirstību, liecina CSP dati.

Latvenergo + Latvijas meži

Latvenergo un Latvijas Valsts meži ir apņēmušies īstenot projektu par 1000 MW jaudas vēja elektrostaciju izbūvi valsts mežos.

Piemineklis pastniekam

Latvijas Pasta iesniegtais jaunais tarifs dubulto ar nozari saskaņoto izmaksu pieaugumu preses izdevējiem par preses piegādi. Šāds izmaksu palielinājums ir dramatisks, jo strauji pieaug arī citas izmaksas.

Dārgais staba jaucējs

Pārdaugavas pieminekļa nojaukšanai tikšot izmantots īpašs traktors, kas esot viens no iemesliem trīs miljonus eiro lielajām izmaksām.

Gāzes šķiltavas

Ekonomikas ministre saka, ka dabasgāzes tarifs mājsaimniecībām janvārī varētu kāpt nesamērīgi strauji.

Večuks Krievmalē

Krievijas televīzijas uzsākušas "šausmu sižetu" sēriju par to, kā Eiropa šoziem nosals bez krievu gāzes.

Iekšdedzes dzinēju auto laiks

Eiropas Savienības valstu vides ministri vienojās, ka ES līdz 2035. gadam tiks izbeigta jaunu automobiļu ar iekšdedzes dzinējiem tirdzniecība.

Mūsdienu jātnieks bez galvas

Pilnīgi visi elektroskrejriteņu braucēji, kurus pagājušās sestdienas naktī pārbaudīja Valsts policijas ekipāža, bija alkohola reibumā, ziņo lsm.lv.

Jāņu kovida zieds

Latvijā būtiski pieaudzis jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits.

Likteņa lēciens

Šogad no ūdens glābēji izcēluši jau 45 mirušus cilvēkus, tostarp 16 peldsezonā kopš 15. maija. Glābēji un mediķi aicina nebūt pārgalvīgiem un nepeldēties nepazīstamās ūdenstilpēs.