Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Žurnāls Punctum uzsāks video stāstu sēriju Sarežģītās vēstures

Interneta žurnāls Punctum video stāstu ciklā Sarežģītās vēstures pievērsīsies Latvijas vēsturē nepelnīti aizmirstām un marginalizētām personībām, par kurām izvēlējušās stāstīt pētnieces Sanita Reinsone, Kristīne Zaļuma, Lolita Tomsone, Šelda Puķīte, Zita Kārkla un Santa Remere. Video stāstu cikls veidots ar mērķi atklāt tādu personību dzīves stāstus, kas vēstures procesus ļauj ieraudzīt no jauna skatpunkta, uzsverot pagātnes notikumu daudzbalsību. Video intervijas žurnālā Punctum būs skatāmas no augusta. Projekts top sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru, iesildot izstādi Izzināt sarežģīto pagātni, kas rudenī būs skatāma Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Kuldīgā notiks LLMC vasaras skola Sarunas par dzimti Baltijā un Austrumeiropā

No 31. jūlija līdz 5. augustam Kuldīgā notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vasaras skola Sarunas par dzimti Baltijā un Austrumeiropā, kurā piedalīsies jaunie mākslinieki, pētnieki, kuratori un aktīvisti no Baltijas valstīm. Vasaras skola pievērsīsies ne vien reģionāliem kontekstiem un sadarbībām, bet arī meklēs saikni starp mākslas praksēm un teorētiskām pozīcijām, domājot par feminisma un dzimtes jautājumiem vēsturiskā atskatā un šodien.

Kultūras ministrija aicina Liepājas teātra vadību veikt detalizētus aprēķinus par Covid-19 radītajiem zaudējumiem

Lai pārrunātu iespējas Liepājas teātra finanšu situācijas stabilizēšanai, 24. jūlijā Kultūras ministrija (KM) uz sarunu aicināja Finanšu ministrijas pārstāvjus, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieku kultūras un sporta jautājumos Ati Deksni un Liepājas teātra vadītāju Herbertu Laukšteinu, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Pepijai būs pagaidu mājas © DIENA

Covid–19 izraisītā krīze skārusi visus Latvijas teātrus, tostarp arī Latvijas Leļļu teātri, kura darbinieki trīs mēnešus bijuši dīkstāvē, jūnija vidū devušies atvaļinājumā, bet kopš 14. jūlija uzsākuši jauno sezonu. Gan teātra kolektīvam, gan skatītājiem būs jāpierod pie zināmām izmaiņām, jo 1911. gadā celto ēku, kur gadu gaitā atradies gan kino, gan aptieka, grāmatu spiestuve un zīmogu darbnīca, kafejnīca un vairākas tirgotavas, bet kopš 1944. gada – Leļļu teātris, drīzumā gaida remonts.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis Viļņā pārrunās Baltijas valstu sadarbību kultūras jomā

Piektdien, 24. jūlijā, kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL) dosies darba vizītē uz Lietuvu, lai noslēgtu Saprašanās Memorandu par godalgoto Baltijas Asamblejas balvas literatūrā darbu tulkošanu un publicēšanu, tādējādi veicinot kaimiņvalstu literatūras vērtību iepazīšanu. Vizītes laikā plānota trīs Baltijas valstu kultūras ministru saruna par aktualitātēm un turpmāko sadarbību, kā arī dalība Baltijas valstu simtgadei veltītās izstādes Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā atklāšanā, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Cēsīs atklās SEB stipendijas glezniecībā finālistu darbu izstādi Dienaskārtība un paziņos laureātu

Cēsu Mākslas festivālā no 25. jūlija līdz 28. augustam koncertzālē Cēsis būs skatāma konkursa SEB stipendija glezniecībā finālistu darbu izstāde Dienaskārtība. Finālistu četrinieku veido jaunie gleznotāji: Madara Kvēpa, Laura Veļa, Ingrīda Ivane un Jānis Šneiders. Konkursa laureāts saņems iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju EUR 1850 vērtībā, informēja Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pārstāve Laura Ozola.

Rīgas mākslas telpā būs skatāma Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstāde All’arm

No 30. jūlija līdz 30. augustam izstāžu zāles Rīgas mākslas telpa Intro zālē (Kungu ielā 3) būs skatāma Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstāde All’arm, kurai mākslinieki radījuši vairākas mākslinieciskas parafrāzes par vienu no neparastākajiem alternatīvās mūzikas instrumentiem – termenvoksu jeb teremīnu, informēja izstāžu zāles pārstāve Alise Anna Sondore.

Paplašina VKKF Radošo personu nodarbinātības programmas atbalsta pretendentu loku

Ir paplašināts pretendentu loks, kas var pieteikties atbalstam Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammā Radošo personu nodarbinātības programma. Turpmāk uz atbalstu varēs pretendēt arī Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicējas reģistrējušās pašnodarbinātās radošās personas, kuras laika posmā no 2020. gada 13. marta līdz 31. maijam ir saņēmušas autoratlīdzības maksājumus, kā arī VID administrēto dīkstāves pabalstu, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Tehnoloģijas maina arī idejas. LNB aicina Valsts prezidentu kļūt par divu nozīmīgu notikumu patronu © DIENA

Tieši pirms gada Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijas ceremonija. 8. jūlijā prezidents ar kundzi Andru Leviti ar simbolisku vizīti pagodināja bibliotēku, tiekoties ar tās direktoru Andri Vilku, iepazīstoties ar Reto grāmatu un rokrakstu kolekciju, apskatot Brīvības pieminekļa izgaismošanas projektam veltīto izstādi, multimediju izstādi Tautasdziesmu teicējas. 1991 un izstādi Hernhūtiešu rokraksti. Pēc tam abu starpā notika neliela publiska saruna par mākslīgā intelekta problemātiku.