Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Atklāta medicīnas darbiniekiem veltīta skulptūra Mediķi pasaulei(10)

Pateicoties par veselības aprūpē strādājošo nesavtīgo darbu trīs mēnešus ilgušajā ārkārtējās situācijas periodā, kā arī aicinot cilvēkus aizdomāties par mediķu lomu sabiedrībā, otrdien pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Rīgā atklāta tēlnieka Aigara Bikšes izgatavota vērienīga skulptūra Mediķi pasaulei. Mākslinieka ideja dažās nedēļās pārauga sabiedriskā iniciatīvā, kurā ar dažāda veida palīdzību iesaistījās aptuveni 20 uzņēmumi un organizācijas, informēja skulptūras galveno finansiālo atbalstītāju AJ Power pārstāvji.

Brīvdabas muzejs aicina uz pastaigu Jāņu noskaņās

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no 18. līdz 29. jūnijam aicina uz pastaigu Jāņu noskaņās Pušķosim namu sētas! Teju divu nedēļu garumā Brīvdabas muzeja sētas būs rotājušās Jāņiem, izmantojot tradicionālus materiālus, paņēmienus un paražas, informēja muzeja pārstāvji.

Valsts kultūrkapitāla fonds aicina pieteikties radošo personu nodarbinātības programmai(4)

No 15. jūnija Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) sāk pieteikumu pieņemšanu jaunā radošo personu atbalsta mērķprogrammā Radošo personu nodarbinātības programma, kas izveidota pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas, lai mazinātu Covid-19 negatīvo seku ietekmi uz kultūras nozari, tajā strādājošajām radošajām personām, informēja VKKF sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Vērdiņa.

Atklās Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 izstādi Transformācija x 2

No 19. jūnija līdz 19. jūlijam Cēsu Izstāžu namā Pils laukumā 3 Cēsīs būs skatāma Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 izstāde Transformācija x 2, kas atklās divu Somijas mākslinieku Sānas Vangas un Artora Jesusa Inkeres meklējumus starp Austrumu un Rietumu kultūras telpām (kuratore Inga Brūvere). Šī izstāde ievada biennāles reģionu programmu, kas turpināsies rudenī, informēja organizatoru pārstāve Signe Valtiņa.

ISSP Skola izsludina pieteikšanos divu gadu programmai Attīstot fotogrāfijas valodu

Līdz 12. jūlijam atvērta pieteikšanās ISSP Skolas kursam Attīstot fotogrāfijas valodu – divu gadu garai neformālās izglītības programmai laikmetīgajā fotogrāfijā, ko vada Latvijā un starptautiski pazīstami fotogrāfi un mākslas eksperti. Nodarbības sāksies 2020. gada septembrī un ir paredzētas dalībniekiem ar priekšzināšanām, informēja ISSP Skolas pārstāve Veronika Viļuma.

Lielais dzintars vasarā aicina uz muzikālajām ekskursijām

Lai pandēmijas laikā varētu ne vien apskatīt Liepājas koncertzāles Lielais dzintars laikmetīgo arhitektūru, bet arī izbaudīt tās akustiku, Lielais dzintars sadarbībā ar Liepājas simfonisko orķestri nācis klajā ar nebijušu piedāvājumu – Muzikālajām ekskursijām

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atsāk izglītojošo darbu

Sākot ar 10. Jūniju, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM), Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM) atkal piedāvā iespēju atklāt un izzināt muzeju ekspozīcijas un izstādes gan gida pavadībā, gan iesaistoties radošās aktivitātēs

Festivāls Rīga Jūrmala piedāvās noklausīties klātienē neskanējušo simfonisko orķestru programmas

Lai sniegtu iespēju noklausīties festivāla Rīga Jūrmala 2020. gada vasarā plānotos, bet neatskaņotos koncertus, festivāla organizatori aicinās Rīgas apmeklētājus klausīties simfonisko koncertu programmu ierakstus dabā – Rīgas parkos, skvēros un citās šim mūzikas žanram līdz šim neierastās vietās. Pirmie pasākumi plānoti no 9. līdz 11. jūlijam Rīgas sirdī, skvērā iepretim Latvijas Nacionālajai operai

Foto: Ar koncertu uz Lielā dzintara jumta Liepājas koncertzāle atklāj vasaras sezonu(2)

Spītējot lietum, aizvadītajā nedēļas nogalē, 5. jūnijā, Liepājas koncertzāle atklāja vasaras sezonu ar vēl nebijušu notikumu – elektroniskās mūzikas koncertu uz Lielā dzintara jumta. Vērojot naksnīgos Liepājas panorāmas skatus no putna lidojuma un baudot skaņu un gaismu mākslinieku sniegumu, šo notikumu internetā ir noskatījušies ap 34 000 skatītāju no visas pasaules, informēja SIA Lielais dzintars pārstāve Santa Margeviča.