Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Ziņas

Ar filmas Geto stāsti. Rīga seansu un diskusiju pieminēs pirms 78 gadiem Rumbulā noslepkavotos 25 000 Latvijas pilsoņus

Pieminot pirms 78 gadiem Rumbulā noslepkavotos 25 000 Latvijas pilsoņus, 30. novembrī plkst. 14 Kaņepes kultūras centra otrajā stāvā kinoteātrī Augusts bezmaksas seansā tiks izrādīta 2013. gadā tapusī režisores Lindas Oltes dokumentālā filma Geto stāsti. Rīga, kurā apkopoti Rīgas geto un holokaustu pārdzīvojušo stāsti. Pēc filmas norisināsies diskusija Vai mūsdienās būtu iespējams Holokausts?, informēja pasākuma organizatoru pārstāvis Andrejs Vīksna.

Hanzas peronā notiks pasākumu un koncertu cikls bērniem un pieaugušajiem Ziemassvētku Svētdieņi

Ziemassvētku Svētdieņos norisināsies izrādes, koncerti, spēles un aktivitātes kā bērniem, tā pieaugušajiem. Sadarbībā ar Rimi un Bērnu slimnīcas fondu Ziemassvētku Svētdienis reizē būs arī sirsnīgās labdarības akcijas Eņģeļi pār Latviju māja, kurā varēs iepriecināt daudzus bērnus un viņu vecākus, dāvinot to, kas patiesi svarīgs – iespēju būt veselam un laimīgam. Svētdieņi notiks 8., 15., 22. un 29. decembrī no plkst. 11 līdz 20.

Tiks pasniegtas Izcilības balvas kultūrā

Svinīgā ceremonijā, kas 28. novembra plkst. 19 notiks Latvijas Mākslas akadēmijas aulā, tiks noskaidroti Izcilības balvas kultūrā 2019. gada laureāti. Šogad īpašais apbalvojums par izciliem starptautiskiem sasniegumiem tiks pasniegts jau sesto reizi, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Piektdien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks ideju forums TEDxRiga 2019(1)

Piektdien, 22. novembrī, notiks prestižais ideju forums TEDxRiga, kurā visas dienas garumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā uzstāsies 20 runātāji un mākslinieki, tostarp uzņēmēja un piedzīvojumu meklētāja Olga Kotova, mūziķis Ralfs Eilands, ekonomists un pasniedzējs Arnis Sauka, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, sabiedriskais aktīvists Jānis Erts, komponists un pianists Platons Buravickis, režisors un scenārists Andris Gauja un citi, informēja pasākuma rīkotāji.

LTV1 tiešraidē varēs vērot Bermontiādes simtajai gadadienai veltītos pasākumus

Sestdien, 23. novembrī, Jelgavā tiks atzīmēta Bermontiādes simtā gadadiena. Bermontiādei Latvijas vēsturē ir ne vien militāra, bet arī varonību apliecinoša nozīme. Tā iezīmē asiņainākās Latvijas Neatkarības kara cīņas un kļuvusi par spilgtu simbolu jaunizveidotās valsts neatkarības alkām. Jelgavā 23. novembrī notiks Jelgavas atbrīvošanas kaujas rekonstrukcijas uzvedums Bermontādes pēdējā kauja, bet pēcpusdienā pasaules pirmizrādi piedzīvos Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālā poēma Kā ābeļdārzs ir brīvība. To visu varēs redzēt LTV1 pārraidēs no Jelgavas.

Sākusies pasākumu pieteikšana sarunu festivālam Lampa

No otrdienas, 19. novembra, ikviens idejām bagātais aicināts pieteikt savu divu dienu programmu sestajā sarunu festivālā Lampa, kas notiks 2020. gada 19. un 20. jūnijā Cēsu pils parkā. Šoreiz par festivāla virstēmu izvirzīts jēdziens “kopā” – ticot, ka, apvienojot spēkus, var panākt vairāk, informēja festivāla pārstāvji.

Šķilbēnu pagastā notiks pirmie nemateriālā kultūras mantojuma svētki Gūdi(1)

22. novembrī plkst. 19 Viļakas novada Šķilbēnu pagasta Upītē notiks pirmie nemateriālā kultūras mantojuma svētki Gūdi. Svētku koncertā piedalīsies Jānis Aišpurs, folkloras kopa Upīte, grupa Unknown Artist un Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris, bet koncertu vadīs Māris Susejs, informēja nemateriālās kultūras mantojuma centra Upīte direktors Andris Slišāns.

Sākas gaismas festivāls Staro Rīga(2)

Divpadsmitais starptautiskais gaismas festivāls Staro Rīga norisināsies no 15. līdz 18. novembrim. Tajā būs apskatāmi pavisam 35 mākslas objekti. 22 no tiem ir konkursa komisijas atlasīti mākslinieku iesniegtie darbi, kas veido pamatprogrammu. Festivāla kartē tās objekti atzīmēti ar sārtiem numuriem. 21 objekts būs izvietots ērti izstaigājamā maršrutā vecpilsētā un Rīgas centrā, bet vēl viens būs apskatāms Āgenskalna tirgū Pārdaugavā, informēja festivāla pārstāvji.

Svētkos parādīs dāvinājumu © DIENA(1)

Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam (LNVM) 18. novembris, līdzīgi kā 4. maijs, ir nevis atpūtas diena, bet karstākais darbalaiks. Tā būs arī šogad, kad četras reizes skatītājiem tiks parādīts teatralizēts stāsts Latviju dibināsim rīt. Taču ne mazāk nozīmīgs pasākums gaidāms šopēcpusdien, kad muzeja telpās tiks atrādīts nozīmīgs dāvinājums – Paula, Klāras un Bruno Kalniņu ģimenes priekšmeti, no kuriem daļa būs apskatāmi izstādē Latvijas gadsimts no 15. līdz 19. novembrim.