Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

LU Lībiešu institūtā notiks IV Latvijas Stāstnieku konference Kaimiņu, nāburgu, sābru būšana

Piektdien, 6. decembrī, Latvijas Universitātes Lībiešu institūtā notiks IV Latvijas Stāstnieku konference Kaimiņu, nāburgu, sābru būšana, kura ir veltīta dažādu kultūrtelpu līdzāspastāvēšanai un mijiedarbībai. Pasākuma īpašā viešņa būs sāmu dzejniece un stāstniece Ravdna Karita Eira, kas iepazīstinās ar sāmu kultūras īpatnībām, informēja konferences rīkotāji.

FOTO: Aizritējis labdarības koncerts Es nākšu, lai Tu dzīvotu

Otrdien, 3. decembrī, uz Lielās ģildes skatuves norisinājās labdarības koncerts Es nākšu, lai Tu dzīvotu, ar mērķi rast līdzekļus Sondras Zaļupes un citu metastātiskās melanomas pacientu ārstēšanai. Savu atbalstu grūtībās nonākušajiem bija ieradušies sniegt arī tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā režisors Andrejs Ēķis, mūziķis Ralfs Ēlands, plastikas ķirurgs Jānis Žaržeckis un daudzi citi, informēja koncerta rīkotāji.

Latvija Venēcijas arhitektūras biennālē meklēs risinājumu sadzīvošanai ar tehnoloģijām(1)

Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē 2020. gadā Latviju pārstāvēs arhitektu birojs NRJA ar ekspozīciju It’s not for you! It’s for the building (Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai). Radošā komanda biennāles galveno tēmu Kā mēs kopā sadzīvosim? aplūko caur tehnoloģiju un indivīda mijiedarbību arhitektūras kontekstā. Sauklis Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai aicina kritiski paraudzīties uz situācijām, kad viedās ierīces sāk diktēt savu, arhitektūras lietotājiem nesaprotamu kārtību, kas nereti atsvešina cilvēkus no viņiem radītās telpas, informē arhitektu biroja NRJA pārstāvji.

Konkursā uz Dailes teātra valdes locekļa amatu pieteikušies 13 kandidāti(3)

Kultūras ministrijas (KM) izsludinātajā atklātā konkursā uz VSIA Dailes teātris valdes locekļa amatu pieteikumus iesnieguši 13 pretendenti. Pretendentu atbilstība tiks vērtēta divās kārtās - pretendentu atlasē un daļēji strukturētās intervijās, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Latvijas Televīzijā būs skatāms raidījums par jaunāko latviešu filmu tapšanu

No 12. decembra LTV būs skatāms jauns raidījums par latviešu kino tapšanu. Latvijas filmas Latvijas šodienai turpinās iepriekš sākto kursu, kurā raidījumu cikls sekoja simtgades filmu tapšanai. Pēdējie divi gadi Latvijas kino industrijā ir bijuši īpaši ražīgi, un simtgades filmu birums ir pierādījis, ka Latvijas kino rada vērtīgus stāstus, tomēr arī tagad tā nesnauž, un jaunais dokumentālais cikls atklās piecu jaunu filmu tapšanas stāstus. Jaunais raidījums ļaus ielūkoties filmu Spogulī, Kurp vedīs ceļš, Mans mīļākais karš, Bedre un Pilsēta pie upes tapšanas aizkulisēs – sākot ar aktieru atlasi, beidzot ar filmas ieskaņošanu.

FOTO: Pasniegtas Autortiesību bezgalības balvas(1)

Šodien, 3.decembrī, pasniegtas Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA) Autortiesību bezgalības balvas par darbu plašu un daudzveidīgu izmantojumu 2018. un 2019.gadā.

Ziedo arī tu! Šī gada labdarības maratona Dod Pieci! himnu sarakstījis Raimonds Tiguls(1)

No otrdienas, 3. decembra, dodpieci.lv mājaslapā sākas dziesmu pieteikšana šī gada labdarības maratonam Dod Pieci! Par minimālo ziedojumu 5 eiro ziedotāji maratona laikā pieci.lv ēterā varēs dzirdēt savu mīļāko mākslinieku kompozīcijas, tostarp Raimonda Tiguļa īpaši šim labdarības maratonam radīto un Rīgas Doma zēnu kora izpildīto himnu Klusi čukst Dievs diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā. Dziesmas vārdu autore ir dramaturģe un dzejniece Rasa Bugavičute-Pēce. Himnas video klipu radījusi Latvijas Televīzija režisores Zanes Gargažinas vadībā, informēja LR sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Zomerovska.

Valsts kultūrkapitāla fonds plāno izsludināt jaunu mērķprogrammu radošā darba atbalstam(4)

Pateicoties Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvai un Kultūras ministrijas atbalstam, Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padome pieņēmusi lēmumu 2020. gadā organizēt konkursu Jaunrades stipendiju mērķprogramma. Mērķprogramma mērķēta uz profesionāļiem, kas savā iepriekšējā darbībā ir apliecinājuši profesionalitāti un devuši ieguldījumu nozares attīstībā, informēja VKKF sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Vērdiņa.

Izcilības balvas kultūrā saņem Elīna Garanča, Anna Laudere un Imants Lancmanis(12)

Svinīgā ceremonijā Latvijas Mākslas akadēmijas aulā 28. novembra vakarā tika pasniegtas Izcilības balvas kultūrā. Īpašos apbalvojumus par izciliem starptautiskiem sasniegumiem saņēma operdziedātāja Elīna Garanča, baletdejotāja Anna Laudere un gleznotājs, mākslas vēsturnieks un ilggadējais Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis. Katrs laureāts saņēma mākslinieka Kristapa Andersona veidotu balvu un naudas prēmiju 7 000 eiro apmērā, informēja KM pārstāvji.

Modes dizaineru konkursā Meringue uzvar Una Bērziņa

Par jauno modes dizaineru konkursa Meringue uzvarētāju kļuvusi Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente Una Bērziņa ar kolekciju Stāsti. 1. daļa un laureātu titulu ieguvušas Anitas Leinas kolekcija Virpuļojošais lidojums un Milēnas Emīlijas Seržantes kolekcija Frekvence. Uzvarētāja un laureātes balvā saņem iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā jauno dizaineru konkursā vai papildināt zināšanas ārzemēs, informēja Latvijas Modes palātas valdes priekšsēdētāja Dita Danosa.

Ar filmas Geto stāsti. Rīga seansu un diskusiju pieminēs pirms 78 gadiem Rumbulā noslepkavotos 25 000 Latvijas pilsoņus

Pieminot pirms 78 gadiem Rumbulā noslepkavotos 25 000 Latvijas pilsoņus, 30. novembrī plkst. 14 Kaņepes kultūras centra otrajā stāvā kinoteātrī Augusts bezmaksas seansā tiks izrādīta 2013. gadā tapusī režisores Lindas Oltes dokumentālā filma Geto stāsti. Rīga, kurā apkopoti Rīgas geto un holokaustu pārdzīvojušo stāsti. Pēc filmas norisināsies diskusija Vai mūsdienās būtu iespējams Holokausts?, informēja pasākuma organizatoru pārstāvis Andrejs Vīksna.