Meklējot īstos ziedus Līgo vainagam, mēģiniet nosaukt tos vārdā. Un ja neziniet – nofotografējiet un ievietojiet portālā Dabasdati.lv. Botāniķe Valda Baroniņa aplūkos atsūtītos foto un noteiks jūsu Jāņu vainagā ievītos ziedus.Der atcerēties, ka pat Jāņu vakarā īstens zaļais līgotājs aizsargājamos augus atstās dabai, vainagā pinot bieži sastopamus, bet ne mazāk krāšņus augus: madaras, pīpenes, rudzupuķes, gandrenes un citus. Tāpat dabai draudzīgs jāņuzāļu vācējs neplūks visus Jāņa vainagam paredzētos zariņus no viena ozola, bet izvēlēsies vairākus brangākus kokus. Jāņuzāles nevajadzētu plēst ar visām saknēm, bet gan nogriezt ar nazīti – daudzi augi vairojas tieši ar saknēm. Ja augam ir vairāki stumbri un ziedi – neplūksim visus, bet tikai vienu! Lai paliek par prieku bitēm un taureņiem, un augs var izpildīt savu uzdevumu – nogatavināt un izkaisīt sēklas. Neplūksim vienīgo augu pļavā – iespējams nākamajā gadā to būs jau vairāk un pļava kļūs krāšņāka.
FOTO: Jāņuzāles - pļavu ziedi Rīgas rajonā
Portālā Dabasdati.lv ziņots, ka Rīgas rajonā Ikšķiles apkārtnē pļavās saplaukuši krāsaini un skaisti augi. Zilās pulkstenītes, lupīnas, vēršmēles, baltās vīgriezes un āboliņi, sārtās matuzāles, dzeltenie laimiņi un nārbuļi kopā veido raibu mozaīku, kas pievērš katra garāmbraucošā uzmanību. Pirmsjāņu laikā, kad lielākā daļa Latvijas augu zied, ir īstais laiks mācīties tos pazīt.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.
KAS IR DABASDATI.LV?
Dabasdati.lv ir portāls, kurā iespējams pastāstīt par saviem novērojumiem dabā. Te iespējams pievienot dabā nofotografēto, lai noskaidrotu, kas tas ir. Tas ir interesanti katram un noderīgi dabas aizsardzībā strādājošajiem.
Seko mums
Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!
Ziņas e-pastā
Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!