ŠIie ir pirmie kucēni, bet pēc tam jau audzēsim labradorus – tā par saviem pirmajiem soļiem biznesā skolēnu mācību uzņēmumā smej četri divpadsmitklasnieki: Herta Eglīte, Keita Krūmiņa un Viktorija Greidāne no Rīgas Franču liceja un Rainers Adriāns Andrejevskis no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas. Kaut kas saistībā ar uzņēmējdarbību gandrīz visiem ietilpst arī nākotnes plānos, tāpat nav izslēgts, ka viņu mācību uzņēmuma Karcho mūžs turpināsies ilgāk nekā jauniešu vidusskolas gadi. Četrotne izveidojusi spēļu kārtis ar latviešu literatūras tēliem, savienojot spēles garšu ar latviešu kultūras saglabāšanu un popularizēšanu.
Izglītot caur spēli
Skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) ir viena no biznesa izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) programmām, un daudzās skolās šādu uzņēmumu veidošana skolēniem ir daļa no mācību procesa. Arī Karcho komandai līdz ar ekonomikas mācību priekšmeta parādīšanos vidusskolas klasēs SMU radīšana kļuva par obligāti veicamu uzdevumu, lai uz savas ādas praktiski apgūtu biznesa veidošanas procesu. Rainers, kurš līdz 10. klasei mācījies Rīgas Teikas vidusskolā, stāsta, ka tur mācību uzņēmumus varēja veidot jau pamatskolēni, taču kā ārpusskolas aktivitāti, un arī meitenes ieskatu SMU veidošanā guvušas jau pamatskolā, savukārt vidusskolā tas viss kļuvis nopietnāk un detalizētāk. "Mums pašiem jātaisa visi dokumenti, finanšu tabulas, atskaites utt. It kā SMU ir kā spēle, taču mēs tāpat darām visu, ko darītu normāls eksistējošs, patstāvīgs bizness," saka Keita.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 10. februāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!