Izstādē Dizaina priekšmets no atjaunojamiem dabas resursiem aplūkojami labākie Zaļā josta rīkotā dizaina priekšmetu konkursa Mans veltījums tīrai Latvijai darbi, kā arī video par to tapšanas gaitu. Konkurss norisinājās 2017/2018. mācību gada laikā un kopumā konkursam pieteikti ap 1000 darbi no 38 pirmsskolas izglītības iestādēm un 70 vispārējām izglītības iestādēm.
Oriģinālākie bērnu darinātie darbi un veltījumi tīrai Latvijai, kā arī konkursu laureātu darbi ir apkopoti izstādē Dizaina priekšmets no atjaunojamiem dabas resursiem, kas Latvijas Dabas muzejā būs aplūkojama līdz šā gada 10. jūnijam, lai rosinātu cilvēkus smelties iedvesmu un idejas, kā daudzas lietas varam izgatavot pašu rokām, un ne vienmēr viss pērkams veikalā, it sevišķi, ja zinām, ka lieta nav nepieciešama ilglaicīgai lietošanai. Piemēram, dažādi mācību palīglīdzekļi burtu, formu, krāsu apgūšanai, interjera priekšmeti, funkcionālas mēbeles, rotaļu piederumi, gaismas ķermeņi un citi dizaina priekšmeti, kas pašrocīgi darināti no nevajadzīga kartona.
Zaļā josta jau vairāk nekā 16 gadus strādā, lai veicinātu videi draudzīgas apziņas attīstību visā sabiedrībā, jo īpaši bērnu un jauniešu vidū, palielinātu sabiedrības lomu un līdzdalību vides kvalitātes atjaunošanas un saglabāšanas procesos, vides politikas veidošanā un īstenošanā. Darbības gaitā īpašs akcents tiek likts uz izlietotā iepakojuma otrreizējās pārstrādes un šķirošanas veicināšanu, pilnveidojot un attīstot otrreizējo izejvielu apsaimniekošanas infrastruktūru valstī.
Vides kampaņā Tīrai Latvijai, ko Zaļā josta rīko jau piecpadsmito gadu, iesaistās vairāk nekā 500 izglītības iestādes no visas Latvijas. Tās ietvaros bērni no visas Latvijas mācību gada garumā piedalās makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursos, kā arī veic dažādus videi draudzīgus darbus. Kampaņas laikā šogad izdevies pārstrādei nogādāt 1049,3 tonnas makulatūras un 35,3 tonnas izlietotu bateriju, sniedzot resursiem atkārtotu pielietojumu, saudzējot dabu un veicinot atkritumu šķirošanas un apsaimniekošanas attīstību valstī, ceļot sabiedrības vides izglītības līmeni.