Andris Jansons lieliski pazīst kā maza, tā pieauguša cilvēka dvēseli, un šī intuitīvā pazīšana apvienojumā ar profesionālo pieredzi ārsta darbā padara Tūju pasaku ne tikai par lielisku lasāmvielu, bet arī par labu palīgu pašizziņā un emocionālās inteliģences veidošanā.
Nereti pieaugušajiem nav viegli formulēt savas emocijas, bet kā to izdarīt bērnam? Kā lai nosauc vārdā to, ko nepazīsti vai satiec pirmo reizi? Tūju pasaka pamazām, aizraujošā un neuzbāzīgā veidā lasītāju ieved jūtu pasaulē. Grāmatas galvenais varonis – puisēns Oge – pirmo reizi viens pats dodas uz savu vecvecāku mājām. Lai arī ceļš no vilciena pieturas līdz Tūju mājām nav garš, to mērojot, zēns nokļūst dažādos krāsainos piedzīvojumos un sastop agrāk neredzētus ļaudis. Katrs no viņiem ir atšķirīgs, tomēr visiem ir arī kas kopīgs – dīvaini, neizrunājami vārdi. Ne mazāk savādi kā pašam Ogem. Kad puisēna ceļojums noslēdzas Tūju mājīgajā virtuvē, vecvecāki palīdz mazdēlam atšifrēt dīvainos vārdus, un kļūst skaidrs – Ogem šī bijusi ļoti veiksmīga diena, jo katra īpašā satikšanās palīdzējusi viņam sastapt pašam sevi.
Grāmatas autors Andris Jansons dzimis 1953. gadā. Uzreiz pēc skolas Rīgas Medicīnas institūtā apguvis ķirurga profesiju un 16 gadus nostrādājis traumpunktā. Līdztekus tam piecus gadus vadījis Latvijas Veselības centru un pielicis savu roku diviem nu jau leģendāriem darbiem – žurnāla Zīlīte 1989. gada marta numuram un studijas Dauka 1990. gada animācijas filmai Kā bērniņš nāk pasaulē. Vēlāk pievērsies ar medicīnu nesaistītai uzņēmējdarbībai, līdz 2005. gadā atgriezies veselības aprūpē un papildinājis savas zināšanas psiholoģijā, psihoterapijā un psihiatrijā. Tūju pasaka ir Jansona pirmā publicētā grāmata.
Grāmatu ilustrējusi māksliniece Ilze Ramane, kuras krāsainie zīmējumi skaidrās un lakoniskās formās izteic pasakas tēlu raksturu un pārdzīvojumus.