Nedēļas nogalē no 16. līdz 18. septembrim koncertzālē Cēsis norisināsies starptautiskais festivāls Čello Cēsis, ar kuru ik rudeni tiek atklāta jaunā koncertsezona. Festivāla atklāšanas koncerts, kas klausītājiem piedāvās jaunu skanisko meklējumu iedvesmotu programmu, gaidāms piektdien. Komponista Sergeja Prokofjeva mazdēls, Londonā dzīvojošais komponists, mūziķis un dīdžejs Gabriels Prokofjevs, kopā ar latviešu čellistu Valteru Pūci un Sinfonietta Rīga stīgu sekstetu atskaņos savu oriģinālmūziku čellam, elektronikai un stīgu ansamblim.
Astotā starptautiskā festivāla Čello Cēsis piecu koncertu programmu kopīgais moto ir Izlaušanās, piedāvājot atklāt un iepazīt mūziku čellam, kas radīta mūsdienās – XX un XXI gadsimtā.
Nonclassical ierakstu studijas un Club Night dibinātājs Gabriels Prokofjevs ir mūzikas žanru robežpārkāpējs. Viņa radošā darbība balstās uz Rietumu klasiskās mūzikas pamatiem, taču šos ietvarus talantīgais mūziķis drosmīgi lauž un sintezē ar elektronisko mūziku, dažādiem populāriem underground mūzikas virzieniem un skaņveides paņēmieniem, radot oriģinālus skaņu celiņus un partitūras.
Kā jūs atceraties savu pirmo Latvijas apmeklējumu?
Man ir ļoti labas atmiņas par pirmo Latvijas apmeklējumu. Es gribēju uz šejieni atbraukt jau vairākus gadus, un mans portretkoncerts kā daļa no brīnišķīgās jaunās Cēsu koncertzāles programmas bija īsts pagodinājums. Man bija patiess baudījums strādāt kopā ar tik talantīgiem māksliniekiem kā Valters Pūce, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskais orķestris un laikmetīgās dejas dejotāji. Tā bija ļoti ambicioza programma, iespējams, visplašākajā diapazonā, kāds man vien ir bijis vienā koncertā. Toreiz, protams, es lieliski pavadīju laiku arī Rīgā. Es ļoti gaidu brīdi, kad Latvijā atgriezīšos vēlreiz.
Lūdzu, pastāstiet par programmu un tās vēstījumu, ko dzirdēsim festivāla atklāšanas koncertā Cēsīs! Vai jūs pats piedalīsities arī kā mūziķis?
Šī programma koncentrēsies uz čella solo, elektroniku un stīgu instrumentiem, jā, es pats visas programmas garumā atskaņošu elektronisko mūziku. Dažos koncertos spēlēju tikai atsevišķus skaņdarbus, bet Cēsīs uz skatuves būšu visu programmas laiku!
Lielāko daļu no manis atskaņotās mūzikas ir iedvesmojusi XXI gadsimta dzīves pieredze, mūsu "mīlas un naida" attiecības ar tehnoloģijām, urbāno dzīvi, sapnis par izbēgšanu, politiskās bailes. Es savienoju senākas klasiskās tradīcijas ar laikmetīgo, urbāno elektroniku.
Man patīk mūzikā izmantot baroka laika mūzikas deju ritmus, savienojot tos ar mūsdienu deju mūzikas populārām formām – tehno, hiphopu, fanku. Es mēģinu uziet enerģizētu klasisko stilu, ko ir iedvesmojusi apkārtesošā pasaule un kas nenāk no akadēmiskajiem virzieniem. Speciāli čellu festivālam Cēsīs esmu izveidojis īpašas vairāku darbu versijas, atvēlot čellam vairāk solo nekā parasti.