Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Inese Lūsiņa

Programmas atdzimšana kā dāvana klausītājiem

Latvijas Universitātes vīru koris Dziedonis un tā mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars aicina uz albuma Ziedonis & Dziedonis prezentācijas koncertu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 19. aprīlī plkst. 19.

Cilvēks, daba un dzīves vērtības. Tapis balets Džungļu grāmata

"Jau sen prātoju, kā varētu apvienot to, kas mani interesē dzīvē, – zinātni, dabu, dzīvniekus – un savu profesiju. Balets Džungļu grāmata man dod šādu iespēju," saka Latvijas Nacionālā baleta solists un horeogrāfs Raimonds Martinovs.

Visa pasaule vienā simfonijā. Rīgā un Ventspilī skanēs Mālera un Vāgnera meistardarbi

Koncertprogrammā LNSO, koris Latvija un Mālera Otrā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Tarmo Peltokoski vadībā Rīgā un Ventspilī atskaņos Riharda Vāgnera operas Tristans un Izolde ievadu, kā arī kopā ar Valsts akadēmisko kori Latvija, soprānu Perīnu Madefu un mecosoprānu Zandu Švēdi sniegs Gustava Mālera Otrās simfonijas Augšāmcelšanās lasījumu.

Osokina Brīvības festivāls Ukrainai – gan atbalsts, gan mūzikas svētki

Pieredze rāda, ka sākotnēji nospraustās laika robežas pianista Andreja Osokina Brīvības festivālam mēdz izrādīties par šauru. Tā arī šopavasar piektais festivāls, kas jau trešo gadu ir veltīts Ukrainai, papildus iepriekš izsludinātajiem notikumiem piedāvās īpašus koncertus ar ukraiņu mākslinieku piedalīšanos dažādās koncertvietās, dokumentālā kino un sarunu diskusiju dienu, mūzikas instrumentu spēles nometni ukraiņu bērniem no Čerņihivas un citiem kara skartajiem apgabaliem, kā arī citus pasākumus.

Esmu no grēcinieku baznīcas

Komponists Rihards Dubra (60) par grābekļiem Latvijas attīstībā, to, kas šodien sāp, un par savām nākamajām simfonijām

Visgaišākais rekviēms un pēdējais skaņdarbs. Kora Latvija un Sinfonietta Rīga koncerts Zaļajā ceturtdienā

Valsts akadēmiskā kora Latvija un tā mākslinieciskā vadītāja diriģenta Māra Sirmā lasījumā šodien, aicinot piedzīvot Zaļās ceturtdienas kluso pārdomu laiku, Svētā Pētera baznīcā Rīgā pulksten 19.00 skanēs Gabriela Forē Rekviēms – visgaišākais no muzikālajiem aizlūgumiem mirušo piemiņai –, Arvo Perta Stabat Mater un Gijas Kančeli pēdējais skaņdarbs Tsutisopeli.

Klavieres – zināmās un nezināmās. Hanzas peronā notiks Klavieru diena

Klavieru diena jeb Piano Day Rīgā, kultūras telpā Hanzas perons 28. martā no plkst. 18.00 piedāvā iespēju pianista Riharda Plešanova priekšnesumā salīdzināt Yamaha flīģeļa un Dāvida Kļaviņa konstruētā Una corda pianīna atšķirīgo skanējumu, ieskandinot tikko Kļaviņa darbnīcā Kuldīgā izgatavotu instrumentu.

Emocionāli un pārlaicīgi vēstījumi. Koncertu izlase Lieldienu laikam

Lielā piektdiena ir Kristus nāves diena un vienlaikus arī cilvēces grēku izpirkšanas diena, kad esam aicināti apstāties un ieklausīties sevī, apzināties mūžības jautājumus un aizlūgt par mieru pasaulē. Iesakām šai tēmai veltītu koncertu izlasi – emocionālus un pārlaicīgus vēstījumus.

Izcilība un instinkts

Atkal jābrīnās, kāpēc pa sarkano paklāju pašā skatuves vidū joprojām nāk balvas sniedzēji, savukārt tās saņēmējiem jāraušas uz skatuves no maliņas. Vai tiešām sarkano paklāju nekādi nevar noklāt laureātu ceļā?

Šī ir mana loma! Intervija ar operdziedātāju Rihardu Mačanovski

"Vajag censties neskatīties uz sevi no malas un nedomāt par katru soli, bet tiešām iejusties lomā. To ir viegli pateikt, bet ir diezgan grūti izdarīt," saka basbaritons Rihards Mačanovskis. Viņš gatavojas uznācienam Mefistofeļa tēlā Šarla Guno Fausta iestudējumā Latvijas Nacionālajā operā

Intīmāk, tuvāk, biežāk. Festivālu Porta ieskandinās Ana Karla Maza no Kubas

"Turpmāk tiksimies biežāk, māksliniekus aicināsim vairāk un viesosimies nelielās koncertvietās visā Latvijā, lai mūziķi būtu klausītājiem tuvāk un komunikācija būtu personiskāka, intīmāka," sagaidot 24. festivālu Porta, saka Ilze Apsiņa, kura šo ikgadējo pasaules mūzikas festivālu organizē kopš paša tā sākuma.

Saulespuķu ceļš. Pirms un pēc

Vēstīt par Ukrainas kultūru Latvijā un iepazīstināt ukraiņus ar latviešu mūziku. To par savu galveno uzdevumu uzskata ukraiņu dziedātāja, diriģente un muzikoloģe Oksana Nikitjuka (44). Viņas dzīvi mainīja karš – pašlaik viņa ir Valsts akadēmiskā kora Latvija soliste, taču regulāri aizvien koncertē arī Ukrainā un repertuārā pamazām iekļauj latviešu komponistu darbus.