"Filmas scenārijs ir rakstīts, pieturoties grāmatas sižetam," stāsta filmas producente Inga Praņevska, piebilstot, ka tas darīts iespēju robežās, jo Aleksandra Grīna grāmatā notikumu ir daudz un norisinās vairākus gadus ilgā periodā.
Tāpat producente stāsta, ka grāmatas autors savā darbā rakstījis ļoti dokumentāli, poētiski un izsmalcināti, un "grāmatā ir iespējams ielikt daudz detaļu, kas kino formātā nav tik viegli izdarāms", tāpēc scenārijs ir pielāgots, lai skatītājam būtu saprotams filmas stāsts, pat ja skatītājs nav lasījis Grīna sarakstīto grāmatu.
"Šī filma top vairākus gadus, ja vēl ņem vērā arī scenārija tapšanu," atklāj Praņevska un norāda, ka arī pats filmēšanas process tika sadalīts četros posmos - ainas filmētas visos četros gadalaikos. Producente gan neslēpa, ka šoreiz filmēšanas komandu saulainie laika apstākļi neiepriecināja - konkrētajām ainām bija nepieciešams lietus.
Grāmatas stāsts seko 16 gadīgā zēna gaitām piecus gadus ilgā periodā. Arī ekranizētajā versijā galvenais varonis var augt līdz ar filmu . "Šajā vecumā jaunieši mainās gan fiziski, viņu acis un gars arī mainās," stāsta producente.
Filmā darbojas vairāki tautā labi zināmi aktieri – Vilis Daudziņš, Ivars Krasts, Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa un citi. Savukārt filmēšanas laukumā pie tilta pār Raunas upi karavīru tērpos ir ģērbti jauni zēni un galvenās lomas atveidotājs – Oto Brantevics, lai simboliski parādītu, ka 1919. gadā tieši Cēsu jaunieši uzsāka cīņu par savas valsts neatkarību, norāda Inga Praņevska.
Vieni no galvenajiem atbalstītājiem filmas tapšanai ir Aizsardzības ministrija, kā arī Nacionālie bruņotie spēki. Arī filmēšanas laukumā stutēt teltis un nogādāt vajadzīgo atribūtiku līdz aktieriem palīdz aizsardzības nozares pārstāvji.