Festivāla mērķis ir aktualizēt kustīgā attēla un video medija nozīmi laikmetīgās mākslas jomā. Laikā, kad tiek runāts par ‘video mākslas renesansi’, rīdziniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja apskatīt starptautiski atzītus mākslas darbus, turpinot aktualizēt video medija visuresamību un novērot tā tendences laikmetīgās mākslas jomā.
“Šogad plānota daudzpusīga videomākslas programma. Vācijas jauno mākslinieku darbos atspoguļosies interese par atmiņām un vēlme pēc piederības, kara klātbūtni spilgti iezīmēs jaunākā animācija no Ukrainas, 3D grafika un mākslīgais intelekts aktuāls darbos no Spānijas un Rumānijas, tikmēr par vēl neseno realitāti pandēmijas laikā atgādinās darbi no Etiopijas,” stāsta festivāla Ūdensgabali programmas veidotāja Diāna Trope.
Videomākslas darbi tiks rādīti oriģinālvalodā ar angļu subtitriem, un ieeja seansos ir bez maksas.
10.jūlijā sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā un īsfilmu asociāciju AG Kurzfilm būs skatāma Vācijas jauno mākslinieku darbu izlase, 17.jūlijā eksperimentālā videomāksla no Spānijas: MADATAC festivāla izlase, kā arī animācijas darbu izlase no Ukrainas LINOLEUM laikmetīgās animācijas un mediju mākslas festivāla un festivāla noslēgumā 24.jūlijā eksperimentālās videomākslas izlase no Rumānijas SIMULTAN Festival un Etiopijas Addis Video Art Festival.
Festivālu organizē Mākslas centrs Noass sadarbībā ar partnerfestivāliem: ADDIS VIDEO ART Festival (Etiopija), AG Kurzfilm - Bundesverband Deutscher Kurzfilm (Vācija), MADATAC (Spānija), SIMULTAN Festival (Rumānija), LINOLEUM Contemporary Animation and Media Art Festival (Ukraina).
Vairāk par notikumu: http://www.noass.lv/udensgabali/