Sieviešu tiesību aizstāvības grupas bija aicinājušas boikotēt nākamajā mēnesī paredzēto ceremoniju, protestējot pret žūrijas priekšsēdētāja goda uzticēšanu Polaņskim, kura izdošanu vēlas panākt ASV, kur viņam draud tiesāšana par nepilngadīgas meitenes seksuālu izmantošanu pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados.
"Pārsteigumu un šoku" par Parīzē dzimušā Polijas režisora izraudzīšanos pauda arī Francijas sieviešu tiesību aizstāvības ministre Lorensa Rosiņola.
83 gadus vecā Polaņska izraudzīšanās par Cēzara žūrijas priekšsēdētāju parāda "vienaldzību pret darbībām, par kurām viņš ir apsūdzēts" un "zināmu izvarošanas banalizēšanu", pavēstīja Rosiņola.
42. Cēzara pasniegšanas ceremonija Parīzē notiks 24. februārī.
1977. gadā Polaņskis, kuram tolaik bija 43 gadi, tika apsūdzēts tolaik 13 gadus vecās Samantas Geimeres pavešanā. Vienojoties ar prokuratūru par vairāku apsūdzības punktu atcelšanu, tostarp par apsūdzības atcelšanu izvarošanā, sazāļošanā un netiklu darbību veikšanā ar mazgadīgo, režisors atzina vainu nelikumīgās seksuālās attiecībās, tomēr pirms sprieduma pasludināšanas viņš aizbēga no ASV uz Franciju, baidoties, ka tiesnesis neievēros noslēgto vienošanos un piespriedīs viņam pilnu sodu.
2009. gadā viņu aizturēja Šveicē, reaģējot uz ASV izdošanas pieprasījumu. Desmit mēnešus režisors pavadīja mājas arestā, bet tad Šveice noraidīja ASV lūgumu.
Pēc tam 2015. gada janvārī ASV lūdza Poliju izdot Polaņski, bet Krakovas tiesa tā gada oktobrī šo lūgumu noraidīja. Pēc diviem mēnešiem tiesas lēmumu apstiprināja arī Polijas Augstākā tiesa.