Kinolentes uzņemšana izmaksāja 30 miljonus dolāru (15,4 miljonus latu), taču pirmajā nedēļas nogalē kases ieņēmumi no 1769 ASV kinoteātriem bija ļoti pieticīgi - 1,7 miljoni dolāru (870 000 latu).
"Mēs esam vīlušies par šādiem rezultātiem," teica kinostudijas Disney izplatīšanas daļas vadītājs Deivs Holiss.
Vidēji kases ieņēmumi vienā kinoteātrī ir tikai 969 dolāri (498 lati), vēsta amerikāņu žurnāls Entertainment Weekly. Filma izpelnījusies visai negatīvus vērtējumus no kino kritiķiem, un WikiLeaks dibinātājs Džūljens Asanžs nesen veltīja tai skarbus vārdus aktierim Benediktam Kamberbačam adresētā vēstulē.
Kritiķi slavēja Kamberbača tēlojumu, turpretī scenārijs izpelnījās asu kritiku. "Tāpat kā WikiLeaks, arī The Fifth Estate sabrūk zem informācijas daudzuma un politiskās nozīmes svara. Tā ir cilvēciska drāma, ko izbojā pārmērīgais dokumentālas informācijas apjoms," uzskata digitālās televīzijas kanāla Film4 apskatnieks.
Tajā pašā dienā, kad ASV kinoteātros iznāca The Fifth Estate, WikiLeaks par brīvu ļāva lejupielādēt savu dokumentālo filmu Mediastan, kurā stāstīts par ASV diplomātiskās sarakstes nopludināšanu.
"Tā vietā, lai šajā nedēļas nogalē tērētu laiku un naudu Holivudas propagandai, labāk uzaiciniet ciemos savus draugus un noskatieties Mediastan," Asanžs raksta paziņojumā kino industrijas žurnālam The Hollywood Reporter.