Stratēģija paredz literatūras un grāmatniecības nozares attīstību trīs gadu periodam, tajā sniegti vairāki konkrēti priekšlikumi četros galvenajos virzienos: jaunu un vērtīgu grāmatu nodrošināšana pašvaldību publiskajās bibliotēkās; bērnu lasīšanas veicināšanas programma; atbalsta programma latviešu oriģinālliteratūras tapšanai, izdošanai un tulkošanai; patapinājuma sistēmas atjaunošana un uzlabošana.
Kā jau ziņots, rakstnieki un literatūras nozares pārstāvji 2. maijā tikās ar kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi, taču tikšanās noslēdzās bez vienošanās. "Uz jautājumiem par pašas ministres redzējumu Ž. Jaunzeme-Grende atteicās atbildēt, aizbildinoties ar frāzēm "mēs pie tā strādājam" un "to es jums neteikšu"," par aizvadīto diskusiju, kas tika rīkota pašas ministres iniciatīvas rezultātā, pēc tikšanās norādīja KM darba grupas vadītāja, rakstniece Nora Ikstena.
Stratēģijas darba varianta autors ir KM izveidotā darba grupa - rakstniece, SIA Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja padomes locekle Nora Ikstena, Valsts Kultūrkapitāla fonda Literatūras nozares ekspertu komisijas locekle Maija Burima, KM Nozaru politikas nodaļas vecākā referente Līga Buševica, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas pārstāvis Artis Ērglis, SIA Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja valdes locekle Andra Konste, biedrības Latvijas Literatūras centrs direktors Jānis Oga, biedrības Latvijas Grāmatizdevēju asociācija valdes priekšsēdētāja Renāte Punka, literatūras pedagoģe, literatūrzinātniece Lita Silova, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra direktore, Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja Silvija Tretjakova un dzejnieks Jānis Vādons.