"Retrofutūrisms ir kustība radošajā mākslā, kas fokusēta uz pagājušajā ērā radītās nākotnes attēlojuma ietekmi. Balstoties futūristu drudžainajās vīzijās, kas tika pieņemtas par pašsaprotamu evolūcijas virzības sastāvdaļu dažādās cilvēces jomās, retrofutūrisms tiek pretnostatīts kā atmiņas par nākotnes pareģojumiem, kā skeptiska reakcija nepiepildītajiem sapņiem," pauž pasākuma rīkotāji.
"Retrofutūrisma kustībā iekļaujas divas tendences, tām savstarpēji mijiedarbojoties, proti, vīzija par nākotni caur pagātnes skatījumu, un pagātnes redzējums no nākotnes skatu punkta. Līdz ar fenomenu, ka iepriekš minētās tendences neattiecas uz konkrētu vai noteiktu laiku nedz nākotnē, nedz pagātnē, attiecīgās idejas ir renovētas un pielāgotas laikam tagad.
Tomēr alternatīvu un, iespējams, daudzsološāku nākotnes vīziju meklējumi liek domāt, ka gaidītā vai vēlamā nākotne nav īstenojusies. Nostalģija par laiku, kas nekad nav pienācis un par lietām, kas nekad nav notikušas."
Performancē THE VOID piedalīsies jaunākās paaudzes dzejniece Paula Lūcija Lejiņa, kas jau pāris gadus darbojas Latvijas literatūras scēnā, un jaunās paaudzes multimākslinieks Kristians Rozītis.
Paula Lūcija Lejiņa organizē un piedalās lasījumos, meistarklasēs, dzejas slamos, kā arī mākslas un literatūras performancēs. Publicējusies dažādos medijos, tostarp LRS laikrakstā konTEKSTS, LNMM Jauniešu Kluba zīnē MMJK X SAMSARA u.c. Darbojas arī jauno literātu biedrībā Karantīna.
Kristians Rozīts darbojas tādās mākslas jomās kā fotogrāfija, mūzika, tēlniecība, dizains un amatierkino. Pēdējo gadu laikā publiskotas fotosērijas Objects on Yellow, The Fascination One Has for a Milk Carton or most commonly known as Untitled #1 u.c. Kristians velta laiku fotomateriāla arhivēšanai un sadarbības projektiem.
Pasākumu tiešraidē varēs vērot no Kaņepes Kultūras centra Facebook lapas, performances sākums plkst. 19. Vairāk informācijas par pasākumu var uzzināt Kaņepes Kultūras centra mājaslapā.
Lasījumu cikls Neierastā literatūra apvieno 21. gadsimta autorus, dzejniekus, viņu tuvākos lasītājus un literatūras interesentus. Teātris un proza, gaismas izrāde un dzeja, eseja un dzīvā mūzika. Neierastā literatūra nekad nav vienāda – vienmēr mainās un attīstās par pilnīgi jaunu mākslas veidu. Piektajā sezonā uzsvars tiek likts uz jaunajiem dzejniekiem un māksliniekiem, kuri, savā starpā sadarbojoties, izaicina, pārbauda un arī paplašina valodas un mākslas robežas.