Šajā izdevumā Arterritory sarunu partneri ir personības, kuru statuss un investīcijas mākslā padarījušas viņus par autoritātēm, ar kuru viedokli rēķinās ne tikai mākslas tirgus segments, bet mākslas pasaule kopumā. Daudzi no viņiem darbojas prestižu pasaules muzeju padomēs, un viņu ieguldījums kopējās kultūrtelpas veidošanā ir līdzvērtīgs institucionālajam.
"Šis izdevums mums šķiet īpaši nozīmīgs Latvijas un Baltijas kontekstā, kur mākslas tirgus, mecenātisma un kolekcionāru kustība ir teju neeksistējoša. Un Rīga joprojām atrodas ceļā uz savu Laikmetīgās mākslas muzeju. Mūsu pārliecība ir, ka tieši iepriekš minēto procesu veicināšana ir viens no izšķirīgi svarīgajiem soļiem, ar kuru palīdzību aktivizēt procesu un vienlaikus arī padarīt reģionu par atskaites punktu pārējai mākslas pasaulei," saka žurnāla koncepta autores Una Meistere un Daiga Rudzāte
Žurnālā lasāma saruna ar norvēģu mākslas kolekcionāru un viesnīcu īpašnieku Peteru Stūrdālēnu, kura ambīcijas, eksponējot mākslu savās viesnīcās, ir mudināt cilvēkus aizdomāties. Norvēģu miljardiera Kristiana Ringnēsa iniciētais Ēkebergas skulptūru parks radies no vēlmes kaut ko atdot atpakaļ Oslo – "pilsētai, kuru es mīlu un kura man sniegusi tik brīnišķīgas dzīves un lieliskas profesionālās karjeras iespēju". Savukārt vācu mākslas kolekcionāres Ingvildas Gecas ap pieciem tūkstošiem mākslas darbu ietilpīgā kolekcija Sammlung Goetz ir attīstījusies pārsvarā no saskarsmes ar jauniem māksliniekiem, daudzi no kuriem atradušies sava ceļa sākumā. Grieķu mākslas kolekcionārs Dimitris Daskalopūls, kas pazīstams ne tikai kā īpašnieks vienai no mūsdienu konceptuāli spēcīgākajām laikmetīgās mākslas kolekcijām, bet arī kā viena no ietekmīgākajām personībām šībrīža mākslas ainā kopumā, savu kolekciju uzskata par krātuvi: "Tā ir pieejama muzejiem, var tikt aizdota – es dalos tajā, cik vien iespējams." Itāļu modes leģenda Lučano Benetons žurnālā stāsta par savu ambiciozo Imago Mundi projektu, kuru veido 19 mazformāta mākslas kolekcijas no 38 valstīm un kura mērķis ir atgādināt, ka idejas, nozīmes un iedvesma nav monopols – tās radušas mijiedarbībā un komunikācijā Rietumiem ar Austrumiem, Ziemeļiem ar Dienvidiem, krustojoties pasaules kultūru pieredzēm.
Vēl izdevumā lasāmas intervijas ar grieķu mākslas kolekcionāru Daki Joannū, franču videomākslas kolekcionāriem Izabellu un Žanu Konrādu Lemetriem, itāļu kolekcionāri Patrīciju Sandreto Re Rebaudengo, spāņu mākslas kolekcionāru Hoakinu Djesu-Kaskonu, vācu kolekcionāru Haraldu Falkenbergu, kurš regulāri nodarbojas arī ar izstāžu veidošanu un mākslinieku protežēšanu, kā arī intervija ar skotu mākslas kolekcionāriem Nikiju un Robertu Vilsoniem, kuru izveidotais skulptūru parks Jupiter Artland ir viena no vizuāli krāšņākajām laikmetīgās mākslas kolekcijām mūsdienu Eiropā.
Arterritory sarunas ar kolekcionāriem izdotas kā divi atsevišķi izdevumi latviešu un angļu valodā. Izdevumu vizuālo tēlu radījusi dizaina apvienība Augusts un mākslinieks Kirils Kirasirovs. Izdevumu koncepta autores ir Arterritory.com direktore Una Meistere un radošā direktore Daiga Rudzāte. Intervijas ar kolekcionāriem veidojušas Una Meistere, Daiga Rudzāte, Anna Iltnere, Agnese Čivle un Margarita Zieda.
Sākot ar 28. maiju izdevumu varēs iegādāties gan Latvijā, gan Baltijā, gan Ziemeļvalstīs. Tā cena – 9.99 eiro.