Sirēnu sala ir interaktīva, ar lokatīvo mediju tehnoloģijām realizēta skaņas mākslas instalācija, kura, izmantojot īpaši radītu mobilo lietotni, ļaus nodoties audiāliem jaunatklājumiem jebkurā diennakts laikā. Instalāciju veido 135 virtuāli "skaņas mākoņi" ar dažādiem rādiusiem, kuri savstarpēji pārklājas un ir telpiski organizēti kopīgā skaņdarbā.
Katrā skaņas mākonī atrodas atsevišķs skaņas elements, kas aktivizējas, klausītajam sasniedzot tā darbības ģeogrāfiskās koordinātas (GPS).
Šī skaņas instalācija ir kā sirēnu ansamblis, kura atsevišķās balsis var samiksēt, tām pietuvojoties vai attālinoties. Pārvietojoties starp šiem mākoņiem, katrs mobilās lietotnes lietotājs veidos unikālu kompozīcijas attīstības scenāriju, vienlaikus kļūstot gan par skaņas mākslas instalācijas klausītāju, gan līdzautoru.
Instalācijas pamatā esošais audio materiāls, kas šogad ierakstīts ar Latvijas sintezatoru ražotāja Erica Synths modulāro sintezatoru Black System III, atspoguļo pandēmijas laika transformatīvās sajūtas, kad dzirdamu un nedzirdamu sirēnu pavadījumā trauksmes stāvoklis bija konstanta parādība. Sirēnu tēls ir ne tikai kā burtiska atsauce uz brīdinājuma un trauksmes signālu ierīcēm, bet arī tēlaina atsauce uz Homēra Odisejā aprakstītajām mitoloģiskajām sirēnām, kuras ar savām skaistajām balsīm vilināja ceļotājus nāvē.
Skaņdarba Sirēnu sala autors Andris Indāns ar mūziku un skaņu eksperimentiem nodarbojas kopš 80. gadu beigām, viņa pazīstamākais elektroniskās mūzikas projekts ir Gas Of Latvia. Mākslinieks darbojies arī grupās First Latvians On Mars, Antarktīda, Kartāga u.c. Andris Indāns ir mūzikas autors vairākām teātra izrādēm, filmām, video mākslas projektiem, performancēm, skaņas instalācijām. Šī nav pirmā reize, kad viņš pievērsies sirēnu salas tēmai – 1996. gadā grupa Kartāga ar šādu nosaukumu izdevusi arī kaseti.
Svinīgā instalācijas atklāšana notiks 20. jūlijā plkst.19, to papildinās īpaša tūre kopā ar mākslinieku Andri Indānu.