Pelēkais kubs ir pirmais brīvdabas izstāžu paviljons Latvijā. Gluži kā mākslas muzejs, tā ir speciāli mākslai paredzēta ēka un, tāpat kā galerijas, tā ir vieta tradicionālai, eksperimentālai un laikmetīgai mākslai. Taču, ejot prom no baltā kuba elitārisma un augstprātības, tas kļūst par pelēko kubu arī simboliskā nozīmē, jo postulē sevi nevis kā ēku, kuru apkalpo māksla, bet kā ēku, kas mākslai kalpo.
Ideja tapusi Savvaļas iepriekšējo sezonu gaitā, pie Pelēkā kuba projektēšanas strādājis Andris Eglītis, Austris Mailītis, Oskars Poikāns un citi Savvaļas draugi un dalībnieki, savukārt galvenais atbalstītājs ir LMT.
Pirmo ekspozīciju Pelēkajā kubā caur glezniecības, skaņu mākslas un teksta medijiem realizēs Sabīne Vernere, Andris Eglītis, Elīna Silova, Alīse Vorobeja un Aleksejs Beļeckis: "Savvaļa, kuru no pasaules atdala meži un mentālais attālums, ir mūsdienu skits – piepildītā klusuma un tukšuma teritorija, kur sadzīvo daudz skaņu, bet neesksistē trokšņi. Savvaļas pirmā iekštelpu izstāde Skits ir par tukšumu un klusumu sevī – vai vismaz par mēģinājumu klusēt un sadzirdēt. Uz brīdi organizēta telpa, kurā atsvabināties no pasaules tukšvārdības un, sastopoties ar mākslas darbu, ne tikai skatīties, bet arī redzēt."
Atklāšanas dienas vakarā no plkst. 17.00 notiks vairākas muzikālas performances, tostarp uzstāsies Elīna Silova un nakts dīdžejsetu spēlēs Henrijs Laķis.
Arī trešajā sezonā Savvaļa apmeklētājiem bez maksas pieejama jebkurā diennakts laikā, tāpat joprojām skatāma brīvdabas izstāde, kurā mežonīgas dabas teritorijā atrodami vairāki desmiti mākslas darbu.
Savvaļā var nokļūt gan ar auto (meklējot Savvaļas izstādi navigācijas aplikācijās), gan ar autobusu, braucot līdz pieturai Jaundrusti. Aicinām apmeklētājus izvēlēties brīvdabai piemērotu apģērbu, tostarp gumijas zābakus. Savvaļā iespējams nakšņot teltī, peldēties, doties pirtī, izmantot bibliotēku un baudīt dabu.