Izstādē piedalās 56 jaunie mākslinieki no septiņām Eiropas valstīm – Francijas, Itālijas, Portugāles, Spānijas, Dānijas un šogad pirmo reizi arī no Latvijas.
Biennāle norisinās jau astoto reizi. Tās mērķis ir dot atspēriena iespējas jaunās paaudzes mūsdienu māksliniekiem un veicināt to atpazīstamību pasaules mērogā.
Zinātnes un mākslas centra Brūzis attīstītājs un Vides risinājumu institūta dibinātājs Gundars Skudriņš norāda: "Jaunos māksliniekus Brūzī izstādīt ir vispareizāk un labāk, jo viņi paši ir jauni un viņu radīšana ir jauna. "Brūvēt" pēc būtības nozīmē "domāt", "radīt". Ja laicīgās pasaules cukuru savieno ar raugu, kas ir radošā sadaļa, un vēl pievieno ūdeni – bez kā nevar, sanāk ļoti labas lietas."
Viens no biennāles kuratoriem, Kaņepes kultūras centra (KKC) direktors Dāvis Kaņepe stāsta: "Biju dzirdējis, ka Cēsu Brūzis nonācis gādīgās rokās, un devos misijā pie tā īpašnieka Skudriņa kunga, kuru tobrīd vēl nepazinu. Pēc stundu garas sarunas par visu pasauli, grapu un mežiem viss bija sarunāts. Pusgadu vēlāk mākslinieks no Latvijas Klāvs Loris ir ieguvis biennāles Grand Prix balvu Parīzē, un biennāles kuluāros runā, ka Latvijas ekspozīcija ir starp trim labākajām!"
Biennāles kartē Latvija iezīmē Austrumu un Ziemeļu galējo punktu, tādējādi paplašinot biennāles tīklu ne tikai ģeogrāfiskā ziņā, bet arī iedibinot jaunas tradīcijas un pienesot daudzpusīgākas tēmas biennāles izstādēs.
Lai vēstītu par Starptautiskās mākslas biennāles Eiropas jaunrade atceļošanu no Francijas uz Cēsīm, Cēsu Vienības laukumā novietota KKC krāšņā lauva.
Izstāde būs apskatāma līdz 18.septembrim.