Porcelāna un keramikas kolekcija ir visplašākā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma daļa, kurā vairums ir mākslinieku oriģināldarbi. Tomēr ik gadu kolekcija iespēju robežās tiek papildināta arī ar atsevišķiem, laikmetu raksturojošiem sērijveida produkcijas paraugiem, tai skaitā porcelāna izstrādājumiem. Jo viens no muzeja prioritārajiem uzdevumiem ir atspoguļot Latvijas dizaina attīstību, tendences un vadošo mākslinieku ieguldījumu inovatīvu formu radīšanā.
Muzeja keramikas kolekcijā līdz šim bija Rīgas Porcelāna fabrikas galvenās mākslinieces Zinas Ulstes (1928–2006) veidotie izstāžu darbi – servīzes Daina (1960) un Noktirne (1975). Tomēr vislielāko atpazīstamību un sabiedrības popularitāti savulaik ieguva masveidā ražotā tējas servīze Sakta, kuras centrālo priekšmetu – tējkannas, cukurtrauka un krējuma kanniņas – konusveidīgās formas papildinājumā ar stilizētu, izteikti lakonisku bērzu lapiņu dekoru lieliski raksturo 20. gadsimta 60. gadu estētiskos uzskatus un moderna stila izjūtu. Zinas Ulstes servīzes ir apliecinājums meistares prasmei pārvarēt daudzos ražošanas, izejvielu un tehnoloģiju šķēršļus un grūtības, lai īstenotu mākslinieciski augstvērtīgas radošas idejas sērijveida produkcijā, kas nu ir kļuvusi par Latvijas dizaina klasiku.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs izsaka pateicību par dāvinājumu LR pilsonei Oksanai Sivokobilskai, kura patlaban dzīvo un strādā Sanktpēterburgā, kā arī Latvijas Republikas ģenerālkonsulātam Sanktpēterburgā, ar kura atbalstu un palīdzību dāvinājums nokļuva Rīgā.