Rīga smaida atkal ir turpinājums Rīga smaida projektam. Vairums tā autoru ir piedalījušies izstādē Sveika, galva! Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā šī gada martā un aprīlī. Konkursā tika aicināti piedalīties mākslinieki, kas spēj paust konceptuālu un reizē labestīgu vēstījumu, kurš pilsētvidē ienes domāšanas paradoksus un mūsdienīgu tēlainību. Konkursa devīze - Domātprieks! Žūrijas sastāvā darbojas Boriss un Ināra Teterevi, Māra Lāce, Aleksejs Naumovs, Juris Dambis, Helēna Demakova un Gvido Princis.
Par konkursa laureātiem tika atzīti Aigara Bikšes darbs Meitene ar kurpi, Ievas Rubezes Skulptūra, Viļņa Vītoliņa un Sanda Aišpura Vakars uz ezera, Brigitas Zelčas-Aišpures Mala un Līgas Marcinkevičas Ziepes. Katrs laureāts iegūs naudas balvu – 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas, bet viņu darbi tiks iekļauti Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā Māksla publiskajā telpā.
"Rīga smaida atkal jau ir festivāla Tête-à-Tête tradīcija, kuras pamatā ir iespēja māksliniekiem radoši domāt, sapņot, izpausties, domājot par Rīgas pilsētvidi. Esam gandarīti, ka šogad konkursā piedalās tik daudz talantīgu darbu, bet pagājušā konkursa laureātu darbi jau šogad būs redzami galvaspilsētā," atzīmē mecenāts Boriss Teterevs.
Šī gada 30. aprīlī tika parakstīts līgums starp Rīgas Domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu un mecenātiem par ciešu sadarbību, īstenojot Teterevu fonda programmu Māksla publiskajā telpā. Plānots, ka jau līdz 2014. gada rudenim Rīgas pilsētvidē tiks izvietoti trīs pagājušā gada konkursa uzvarētāju darbi - Ojāra Pētersona (skulptūra Lielā vāze), Brigitas Zelčas-Aispures (skulptūra Klusā daba) un Ērika Boža (skulptūra Soliņi).
"Konkursa žūrijas uzdevums bija vērtēt darbus gan no mākslinieciskā viedokļa, gan no ilgtspējas aspekta, pārdomājot kā katrs konkrēts objekts iederētos pilsētā. Augsti vētējam šo privāto iniciatīvu, kuras rezultātā pilsēta iegūs daudzas atpazīstamas zīmes un jaunus akcentus," stāsta Rīgas galvenais arhitekts Gvido Princis.
"Visu mākslinieku konkursam iesniegto darbu maketi un 3D vizualizācijas attiecas uz potenciāli Rīgas pilsētvidē paliekošiem mākslas darbiem – ceram, ka labākie projekti arī tiks īstenoti nākotnē. Rīga no šādas mākslas tikai iegūs, jo tā ir mākslinieciski augstvērtīga, gudra, interesanta, stāstoša un labestīga," stāsta izstādes kuratore Helēna Demakova.