Ieva Epnere ir Purvīša balvas 2019 laureāte. Viņas izstādes Cirks zem kupola pamatu veido Rīgas cirka fotogrāfijas, kas tapušas no 2004. līdz 2008. gadam. Leģendām apvītais Rīgas cirks 2016. gadā tika slēgts, Ievas Epneres fotogrāfiju cikli pēkšņi ieguva noslēgumu.
2019.–2020. gadā māksliniecei bija iespēja dzīvot un strādāt Berlīnē. Berlīnes mākslinieku programmas DAAD (Berliner Künstlerprogramm des DAAD*) rezidences laikā tika izveidota un izdota Ievas Epneres grāmata Rīgas cirks.
Izstādē Cirks zem kupola Ieva Epnere dokumentalitātei piešķir metaforisku starojumu. Personīgā pieredze mākslinieci ir mudinājusi pētīt kultūras vēsturi un lasīt cirkam veltītu literatūru, atklājot žanra pēctecību un pārmantojamību. Gadsimtiem ilgi cilvēki ir apbrīnojuši virves staigātājus, žonglierus, jokdarus, gaisa vingrotājus, viņu radīšanas spēka intensitāti un noturību, pilnīgu veltīšanos savam darbam. Daļa no cirka fenomena ir komedianti.
Savā jaunajā videodarbā kopā ar aktrisi Gunu Zariņu un mākslinieku Kirilu Ēci Ieva Epnere domā par radošas personības brīvības un eksistences telpu. Jau vēsturiski daudzi mākslinieki ir identificējuši sevi ar cirka māksliniekiem — cilvēkiem, kas dzīvo uz robežas. Aiz ārējā spožuma un krāšņās izrādes var slēpties melanholija un atsvešinātība. Videodarbs tapa laikā, kad visas kultūrvietas tika aizvērtas. Ķiršu dārzs tika upurēts. Atcerēsimies, ka franču gleznotājs Anrī Matiss, būdams ierobežots fiziski, izgrieza krāšņas kolāžas ar akrobātiem, kas simbolizē kustību.
Izstādē eksponētas sērijas Rīgas cirks fotogrāfijas, sietspiedes un videodarbs.