Izstādes nosaukums Konverģence precīzi raksturo Romualda Geikina daiļrades būtību un koncepciju, kurai viņš ir bijis uzticīgs visu savu radošo mūžu. Mākslinieks brīvi interpretē dažādu kultūru, periodu, virzienu ierosmes un mijiedarbību, risinot to tuvināšanos un saplūšanu vienas kompozīcijas ietvaros.
Agrīno darbības posmu pārstāv Latvijas Mākslas akadēmijas studiju gados tapušie zīmējumi ar tušu, tinti un flomāsteru, kā arī akvareļi, apliecinot interesi par līniju un tīru krāsu laukumu attiecībām, īpaši lauku ainavas studijās. 20. gadsimta 70. gadu sākumā Romualds Geikins daudz darina miniatūrakvareļus un lielformāta daudzfigūru kompozīcijas eļļas tehnikā. Viņš padziļināti studējis vecmeistaru audeklus, lielāku uzmanību veltot ikonu un krievu avangarda mākslinieku, sevišķi Pāvela Filonova (Павел Филонов) glezniecībai, no kura tiek aizgūts princips par apkārtējās pasaules eksistenci no sīkām daļiņām, kas veido vienu veselumu.
1980. gados Romualds Geikins ilgstošā darbā realizē pats savu kompozīcijas variantu, kurā apvieno daudzas figūras, atsevišķas tēlu grupas vairākos plānos un dažādos rakursos, sasniedzot kustības un it kā nemitīga laika plūduma efektu. Rodas kādai kinofilmai, iztēlē redzamām vīzijām vai atmiņām līdzīgs iespaids. Mākslinieks strādā vienlaikus ar zīmuli un akvareļa krāsām, lietojot vairākkārtēju krāsu slāņu uzklājumus un mazgājumus, lai panāktu vieglumu un caurspīdīgumu, tonāli ļoti tuvinātas krāsu attiecības, kas īpaši raksturīgi viņa pēdējo gadu akvareļiem.
Izstādei Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atlasītas tuvu simtam autora gleznu, akvareļu, skiču, zīmējumu un miniatūrdarbu, kuri tapuši no 60. gadu vidus līdz mūsdienām. Daļa no agrīnajiem darbiem plašākas publikas apskatei tiek parādīti pirmo reizi.
Romualds Geikins (1943) ir dzimis un audzis Daugavpilī poļu kalpotāju ģimenē. No 1963. līdz 1966. gadam mācījies Daugavpils Tēlotājas mākslas studijā pie Vasīlija Paršikova. No 1966. līdz 1973. gadam studējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā scenogrāfijas specialitātē Gunāra Zemgala vadībā, tomēr konsekventi pievērsies glezniecībai, īpaši akvarelim.
Kopš 1967. gada Romualds Geikins regulāri piedalījies izstādēs. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1979. gada. Sarīkojis vairāk nekā piecpadsmit personālizstādes, no kurām iepriekšējā darbu skate Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā bija organizēta 2003. gadā.