Jehovas liecinieku dibinātājs Čārlzs Teizs Rasels 1914. gadā rakstīja, ka “pēc Armagedona nāks „tūkstošgadu valsts”, kur valdīs Jēzus Kristus un 144 000 ar garu izredzēto Kristus sekotāju debesīs, bet daudzi miljoni citu cilvēku, kas ir paklausīgi Dievam, dzīvos mūžīgi un laimīgi uz zemes". Tikmēr ArtReview katru gadu publicē savu Power 100 sarakstu ar laikmetīgās mākslas “ietekmīgākajiem spēlētājiem”. Lerijs Gogosians jau sen aizsteidzies priekšā Hansam Ulriham Obristam, kuram būs vien jāpaliek uz zemes kopā ar 2012. gada pantoni Tangerine Tango. Pasaule, kurā ar katru jaunu brīdi aizvien izteiktāk jūtama “klimata nolemtība”, kas izpaužas kā ļaušanās algoritmu akacim, kurā nu jau burbuļo mākslīgi radīts saprāts, aizvien būtiskāk šķiet uzdot jautājumu – kas cilvēku padara par “labu cilvēku”?
Kamēr daži no balles viesiem sāk pacelties gaisā, bet citi cenšas lekt līdzi, Juris Simanovičs uz krāšņas skatuves dzied:
Man nav vajadzīgs Jēzus
Lai es būtu jauks
Man nevajag elli
Lai grēks liktos baigs.
Kaspars Groševs, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Vizuālās komunikācijas apakšnozares bakalaura un maģistra programmu absolvents un 427 galerijas līdzdibinātājs, ir pazīstams ar savu interesi par mākslas, kuratora un skaņas prakses mijiedarbību. Viņa darbi bieži balansē uz robežas starp dažādām mākslas formām un žanriem, iekļaujot glezniecību un eksperimentālo elektronisko mūziku. Groševa darbi iekļauti arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā un ir bijuši izstādīti gan Latvijā, gan starptautiski, kā arī viņš ir divkārt nominēts Purvīša balvai.
Dāvis Ozols, LMA Glezniecības apakšnozares bakalaura un maģistra programmu absolvents, ir viens no jauniem un daudzsološiem Latvijas glezniecības scēnas pārstāvjiem. Viņa darbi izceļas ar izteiksmīgu krāsu un simbolu lietojumu, kas piešķir tiem dziļu konceptuālu dimensiju. Ozola darbi bieži pēta laikmetīgus sociālos un eksistenciālos jautājumus, un viņš ir piedalījies vairākās grupu un personālizstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs. Mākslinieka talants ir atzinīgi novērtēts, un viņš ir ieguvis vairākas balvas, tostarp TV24 konkursa Uzlecošā zvaigzne mākslā titulu.
Izstādes centrālais jautājums, kas cilvēku padara par "labu cilvēku", aicina skatītājus ne tikai aplūkot izstādi, bet arī pārdomāt savas attiecības ar sociālajiem un morālajiem aspektiem, kas mūsdienās nosaka cilvēces nākotni.
Izstāde Rīgas Mazākās galerijā, K. K. fon Stricka villas skatlogā Aristida Briāna ielā 9, būs apskatāma 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā.