Firmas Yamaha klavieru salonā Brīvības ielā 152 uzstāsies Latvijā iemīļoti mākslinieki – Kriss Noa, Katrīna Gupalo, Rihards Lībietis, Erna Daugaviete, Vladislavs Nastavševs, aktrise Rēzija Kalniņa un, protams, pats Andrejs Osokins.
Intīmā atmosfērā
"Ļoti ceru, ka tas būs ikgadējs festivāls un kļūs par tradīciju. Tas ir ļoti atbildīgs solis, bet man likās, ka šajā laikā, kad beidzot ir iespēja tomēr koncertus spēlēt dzīvajā, nevis "onlainā", šo izdevību vajag izmantot, kaut arī ar visiem ierobežojumiem. Māksla vienmēr ir atradusi ceļu pie klausītājiem un skatītājiem. Šoreiz tas ir šāds mazformāts, kuram ir savas priekšrocības. Tā ir ļoti intīma atmosfēra – situācija, kad koncerta laikā varu iegaumēt visas klausītāju sejas un būtībā varam kļūt par draugiem. Šis formāts kaut kādā veidā man atgādina par saloniem, kas bija populāri XIX gadsimta sākumā, kur spēlēja Šopēns, Šūmanis un Lists, un tur sēdēja ļoti izsmalcināta, aristokrātiska publika, kura klausījās viņu darbu pirmatskaņojumus. Ļoti dīvaini, ka XXI gadsimta sākumā mums tā paveicās vai nepaveicās kaut ko tādu piedzīvot atkal, jo šobrīd šī ir vienīgā iespēja klausīties un baudīt mūziku dzīvajā – no sirds uz sirdi," stāsta Andrejs Osokins.
Pirmā festivāla norisei viņš ir izvēlējies Yamaha klavieru salonu, un festivāls vienlaikus būs šī salona atklāšana. Pianists saka: "Tas būs interesants piedzīvojums jaunā vietā, pie izcila Yamaha instrumenta. Ja nebūtu prasības distancēties, tur pietiktu vietas pat simts klausītājiem. Šī ir interesanta vieta urbānistiskā apkaimē, pilsētas vidū, Brīvības ielā starp Cēsu un Tallinas ielu. Katru gadu savam festivālam sameklēšu skaistu, neparastu, negaidītu vietu Rīgā vai netālu no Rīgas." Jaunā festivāla koncerti būs patiešām ekskluzīvi, jo nebūs ne tiešraižu, ne ieraksta, – šādi ir spēles noteikumi. Katru koncertu varēs apmeklēt tikai 20 klausītāju. Pasākuma laikā tiks ievēroti visi valstī noteiktie drošības noteikumi. Biļetes var iegādāties interneta vietnē www.aula.lv.