Simfonisko mugamu azerbaidžāņu mūziķi kopā ar diriģentu Jalčinu Adigezalovu sāka atskaņot 2007. gadā. Diriģentam ir īpaša saikne ar šo mūziku, jo viņa tēvs ir viens no žanra pamatlicējiem. Šis ieraksts ir notikums pasaules mūzikā, uzsver diriģents. "Lai gan simfoniskais mugams ir bijis ierakstīts jau iepriekš, sintēzē ar nacionālo trio tāds ir tapis pirmo reizi," skaidro Jalčins Adigezalovs.
Albums Azerbaijani Symphonic Mughams jau ir pieejams lielākajās lejupielādes un straumēšanas platformās.
Simfomugams kā mūzikas žanrs radies pagājušā gadsimta vidū, apvienojot azerbaidžāņu tautas un simfonisko mūziku. Mugams – tā nav tikai mūzika, tā ir sarežģīta mākslas forma, kas veidojusies gadsimtiem ilgi un kurā klasiskā dzeja savijas ar improvizētu melodiju. Mugamam ir īpaša skaņkārtas sistēma un noteiktas skaniskās formulas, kas tiek ievītas improvizācijā. Tā ir filosofiska mūzika un gandrīz visas šīs dzejas rindas ir par mīlestību. Savukārt simfomugamā mugama metroritmiskās, dramaturģiskās un skaņkārtiskās īpatnības tiek ietērptas simfoniskā krāsainībā, saglabājot mugamam raksturīgo improvizāciju un kaisli.
Īstu meistaru atskaņojumā mugams apbur un pilnībā pārņem klausītāju ar austrumu mūzikai raksturīgo jutīgumu, dzejiskumu un garīgo spēku. Mugama elementi kļuvuši par mūsdienu skaņu kultūras neatņemamu sastāvdaļu gan džezā, gan simfoniskajā mūzikā, gan kinofilmu skaņu celiņos. 2003. gadā UNESCO mugamam piešķīris cilvēces nemateriālā mantojuma šedevra statusu.